Krása Zdravie

Starajte sa o svoju pokožku a ona vám to vráti

Koža je najväčším orgánom nášho tela a aj napriek tomuto sa o ňu nestaráme tak, ako by sme mali. Každá žena chce vyzerať krásne, mlado, pričom si neuvedomuje, že viacerými chybnými krokmi škodí svojej pokožke.

Starajte sa o svoju pokožku a ona vám to vráti.

Pozor na bradavice 

Nejedná sa o zdravotný problém, ale skôr o estetický problém. Konkrétne genitálne a análne bradavice spôsobuje ľudský papilomavírus, označovaný aj ako HPV. Keď sa raz dostane do organizmu, už z neho nikdy nevymizne.

Ak si chcete dať odstrániť nevzhľadné bradavice na pokožke, budete musieť navštíviť kožného lekára, či špecializované kliniky, kde vám tieto bradavice odstránia. Kyselina salicylová je veľmi dobrá v boji proti bradaviciam, ale ak sa chcete účinne zbaviť bradavíc, dobrým riešením je odstránenie bradavíc laserom. Pomôcť vie ale aj tekutý dusík.

Hydratácia pokožky 

Starostlivosť o pokožku zahŕňa nielen jej hygiena, ale aj jej hydratácia. Pri hydratácii si ale dávajte pozor na kožné výrastky. Ak si ich zachytíte, je potrebné navštíviť lekára a zistiť, či nie sú kožné výrastky zhubné. Väčšinou sa ale jedná o estetický problém a kožné výrastky sú nezhubné.

Hydratácii pokožky by sme sa mali venovať dennodenne, ideálne vždy po kúpeli. Teraz v prechodnom období medzi zimou a jarou sú najviac náchylnými miestami na tele hlavne tvár, dlane a chodidlá.

Nedovoľte, aby sa tieto partie vysúšali. Šúpanie pokožky je veľmi nepríjemné.

Odporúčame vám nešetriť na kozmetike. Používajte kvalitné hydratačné krémy vhodné k vášmu

typu pokožky. Aj mastná, aj príliš suchá pokožka potrebuje zvýšenú pozornosť.

Upriamte pozornosť predovšetkým na BIO organickú kozmetiku. Nenájdete v nej žiadne chemické látky, ktoré by pokožke blížili.

Zároveň je u žien veľmi dôležité, aby si nevytláčali hnisajúce vyrážky. Spôsobia ich šírenie.

 

Zdroj obrázka:

Autor:Irina Bg  / Shutterstock.com