Zdravie

10 naj potravín, ktoré jesť, ak chcete rýchlejšie spaľovať tuk

Autor obrázku: Tatsuo Yamashita

Snažíte Ak sa byť štíhlejší a schudnúť, nehľadajte nič iné ako tyhle ty super tuk spaľujúce potraviny.

Že niektoré potraviny spaľujú tuk až podozrivo dobre? Myslíte si, že ste narazili na ten typ článku, u ktorého dúfate, že jedným z nich bude váš obľúbený čokoládovú tortu! Je smutné, že torta medzi ne zatiaľ ešte nepatrí, ale stále môžeme dúfať. Základným kameňom zostáva cvičenia a vyvážená strava. Avšak, vaše telo sa zaoberá jedlom rôznymi spôsobmi, a to vrátane spôsobom akým tuk spáliť aj uložiť.

Niektoré potraviny môžu byť videné ako veľmi účinné pre spaľovanie tukov. V praxi to znamená, že budete viac spaľovať kalórie trávením bielkovín než trávením bielkovín. Inými slovami ak budete jesť viac bielkovín než tukov a sacharidov, zvýši sa vaša rýchlosť metabolizmu a tým aj spaľovanie.

Je možné si stanoviť jeden deň v týždni, kedy si doprajete niečo, čo máte radi. Veľmi dôležité je v priebehu ostatných dní obmedziť sacharidy. Udržujte svoj príjem sacharidov do 25 gramov alebo menej.

Vaše telo uprednostňuje metabolizovať makro živiny v nasledujúcom poradí: sacharidy, tuky a potom bielkoviny. Ak konzumujeme veľa sacharidov, telo má potom tendenciu energiu z tukov a bielkovín ukladať ako tuk.

Nebojte sa prijímať tuky z prírodných zdrojov. Tuk je to čo chcete, aby vaše telo spaľovalo! Ak nekonzumujete veľa sacharidov, jedením tukov nepriberiete.

,, Konečne, správne cvičenie zvyšuje rýchlosť metabolizmu „.

POTRAVINY

Sladký zemiakov

Sladké zemiaky sú najlepším potravinovým zdrojom antioxidantov, beta-karoténu, obsahuje zlúčenín bojujúce so stresom a zvýšeným ukladaním tukov. Kel a mrkvu sú tiež dobrým zdrojom beta-karoténu.

Vajcia

Kedysi sa malo za to, že by ste sa mali vyvarovať vajcami, kvôli ich vysokému obsahu cholesterolu. Avšak výskum ukazuje, že jesť jedno alebo dve vajcia denne, vôbec nezvýši hladinu cholesterolu. Naopak vajcia majú najvyššiu biologickú hodnotu bielkovín ako akékoľvek iné jedlo. To znamená, že vajcia dodáva vášmu telu potrebné proteíny, ktoré vám pomôžu budovať potrebnú svalovú hmotu, ktoré na oplátku pomôžu spaľovať tuk. Vajcia tiež obsahujú vysokú hodnotu vitamínu B12 nevyhnutného pre znižovanie tukov vo vašom tele.

 Olejnaté ryby

Losos a ďalšie tzv. Olejnaté ryby obsahujú vysoký obsah omega 3 mastných kyselín, ktoré sú prírodnými spaľovačmi tukov. Omega 3 mastné kyseliny znižujú množstvo tukov vo vašom tele. Medzi iný olejnaté ryby okrem lososa patrí tiež makrela, tuniak a sleď.

Grapefruit

Grapefruit je už dlho považovaný za potravinu podporujúce chudnutie. Štúdia zistila, že molekuly v ovocí urýchľujú metabolizmus a znižujú chuť do jedla. Grapefruit znižuje hladinu inzulínu a v konečnom dôsledku podporuje chudnutie.

Ovos (nesladené, neochutené)

Ovsené vločky sú ďalším fantastickým zdrojom vlákniny, ktorý vám pomôže cítiť sa po dlhšiu dobu plnšie. Ovsené vločky vás nielen napĺňajú, ale tiež prispievajú k spaľovaniu tukov a odstránenie cholesterolu z vášho systému. Je to jedna z najlepších raňajkami na zozname potravín pre lepšie spaľovanie tukov.

Olivový olej

Olivový olej vám pomôže strácať tuk, vďaka vysoká úrovni nenasýtených tukov kontrolujúce spaľovania a chute. Varte s ním a používajte ho do šalátov.

Autor obrázku: Denise Krebs

Arašidové maslo (prírodné, bez cukru)

Asi z najviac prekvapujúcich potravín pomáhajúcich spaľovať tuk je arašidové maslo. Mali by ste ho jesť striedmo a len prírodné neochutené verzii. Obmedzte na 3 polievkové lyžice denne alebo menej.

Fazuľa a iné strukoviny

Vzhľadom na ich vysokému obsahu vlákniny a nízkemu obsahu kalórií, sú fazuľa tou správnou potravinou pre vás. Vďaka vláknine sa budete cítiť plná, takže spotrebujete menej kalorii pri vašom ďalšom jedle. Obsahujú tiež veľké množstvo bielkovín a železa, ktoré pomáhajú s odbúravaním tukov. Najlepšie fazuľa sú sójové bôby, cícer, čierne fazuľa, biela fazuľa.

Špenát a ostatné zelená zelenina

Podobne ako fazuľa tak i zelenina obsahuje veľmi nízke množstvo kalórií a vysoký obsah vlákniny. Napomáha vás zasýtiť, takže budete jesť menej. Zelená zelenina tiež obsahuje vysoký obsah vitamínov, minerálov. Medzi ďalšie živiny patrí brokolica, rímsky šalát, žerucha alebo tiež čakanka.

Kuracie, morčacie alebo iné chudé mäso

Zaberie viac energie trávenie bielkovín ako sacharidov alebo tukov. To znamená, že vysoko proteínové potraviny sú veľmi dobrými spaľovačmi tukov. Pridajte si do vášho jedálnička viac chudého morčacieho, šunky alebo hovädzieho mäsa.