Zdravie

Aké benefity prináša vitamín C s postupným uvoľňovaním?


Podpora imunity pomocou vitamínových doplnkov stravy je v aktuálnej dobe horúcou témou. Či už z hľadiska rizika nákazy Covid-19, alebo jesenným obdobím, ktoré je synonymom chrípok a nachladnutia.

Aby ste sa týmto nepríjemným nákazám úspešne vyhli, musíte mať v prvom rade silnú imunitu. Ako správna matka by ste mali dbať aj na to, aby imunitu pravidelne posilňovali aj vaši potomkovia. Problémom je, že v dnešnej hektickej dobe je prirodzené dopĺňanie vitamínov pomerne náročné. Áno, každý deň zjete nejakú tú zeleninu alebo ovocie, no máte z neho skutočne dostatok vitamínov a minerálov, ktoré telo pre svoje správne fungovanie potrebuje?

Problémom je najmä príjem vitamínu C, ktorý je pre udržanie neoblomnej imunity najdôležitejší. Jeho príjem z prirodzenej stravy je často obmedzený, a preto je dobré jeho hladinu v organizme pravidelne dopĺňať aj vhodnými doplnkami stravy. Avšak, v tomto prípade si treba dať pozor na to, aby ste kúpili naozaj dobré vitamíny. Totižto, nie je vitamín C ako vitamín C.

Postupné uvoľňovanie má zmysel!

Štandardné vitamínové tablety uvoľnia vitamín C do tela ihneď po tom, ako dôjdu do žalúdku. No a práve to je ich najväčší problém. Telo totižto taký prudký nápor vitamínu C nedokáže spracovať, a tak využije iba jeho malé percento a zvyšok vitamínu sa z tela vylúči. V konečnom dôsledku tak z každej tablety vitamínu C telo reálne zužitkuje menej ako 20 %.

Práve preto dávajú zmysel vitamínové doplnky stravy s postupným uvoľňovaním, ako napríklad tablety vitamín Extra C 500. Každá tableta obsahuje 500 mg vitamínu C, ktorý sa však neuvoľní ihneď, ale uvoľňuje sa postupne, až počas 8 hodín. Telo ho tak využije na viac ako 90 % a vy si môžete byť istá, že svoju imunitu podporujete tým najefektívnejším možným spôsobom.

Tablety vitamín Extra C 500 zoženiete napríklad v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a podporte svoju imunitu aj vy!

13271-naturvita-banner-biosil-sk