Zdravie

Ako sa správne starať o svoje zuby?


Keby sme sa spýtali kohokoľvek vo svojom okolí, ktorých lekárov sa bojí, väčšina z nich by odpovedala práve zo zubárov. Nedostatok kvalifikovaných zubárov v mestách vyvoláva strach vo viacerých ľuďoch. Najväčšie znepokojenie ale spôsobujú vysoké ceny, ktoré si zubári za zákrok pýtajú. Musíme si však uvedomiť, že vybavenie zubných ambulancií stojí veľa peňazí a ak chce zubná ambulancia prežiť, niekedy nemá na výber a ceny zákrokov musí dvíhať.

Ako sa ale správne starať o zuby, aby ste sa vyhli zbytočným zdravotným problémom?

bieliace-pasiky-crest-glamorous-white-gold

Používajte kvalitné prípravky na čistenie zubov 

Aby ste mali zuby zdravé, používajte kvalitné prípravky na čistenie zubov. Odporúča sa kvalitná zubná kefka svetových značiek, ktorej štetinky nedráždia ďasná a neničia zubnú sklovinu. Ďalej používajte kvalitnú zubnú pastu, ktorá má zloženie, ktoré neničí zubnú sklovinu, no zároveň čistí zuby od nečistôt a bráni vzniku zubného kameňa.

Okrem zubných kefiek a kvalitných zubných pást zainvestujte do overených bieliacich pásikov, ktoré vám v prípade núdze pomôžu vybieliť zuby bez toho, aby ste museli ísť na dentálnu hygienu. Dentálna hygiena je však veľmi dôležitá, preto aspoň dvakrát za rok navštevujte prevádzky, v ktorých zabezpečujú zubnú hygienu.

Medzizubné kefky, nite a jednozväzkové kefky

K ostatným prípravkom nesmieme zabudnúť dokúpiť medzizubné kefky a nite, ktoré vám odstránia zvyšky potravy, ktoré sa vám usadili medzi zubami. Nikdy nesmiete nechávať zvyšky potravy medzi zubami príliš dlho. Baktérie, ktoré by sa v týchto priestoroch nachádzali, by vám mohli úplne znehodnotiť zubnú sklovinu a mohli by spôsobiť úbytok ďasien a ich krvácanie – paradentózu.

Na zadné stoličky (osmičky) používajte kvalitné jednozväzkové zubné kefky. Sú špeciálne zahnuté tak, aby dokázali vyčistiť priestor, ktorý obyčajnou kefkou nevyčistíte.