Rodina

Ako ušetriť na letnej dovolenke?

Napriek tomu, že cestovné kancelárie ponúkajú cenovo výhodné letné dovolenky, vám to príde stále drahé? Poradíme vám, ako vyberať letnú dovolenku a na čo sa sústrediť pri jej výbere. Uvidíte, že naše rady vám pomôžu vybrať si naozaj dobrú letnú dovolenku.

 

Počkajte si na last minute

 

Ak chcete ušetriť nemalé peniažky, počkajte si na last minute dovolenky. Last minute dovolenky obľubujú najmä väčšie rodiny, poprípade mladí ľudia, ktorí nemajú našetrených veľa peňazí a nechcú utratiť niekoľko stoviek eur za exotickú dovolenku. Keď ale chcete mať na výber viac destinácií, v tomto prípade by ste nemali čakať na last minute dovolenky, ale vyberať v predstihu. Ak však chcete ušetriť, čakanie vám vadiť rozhodne nebude.

 

Nastavte si kritéria na web stránke

 

Keď otvoríte web stránku cestovnej kancelárie a začnete vyberať letnú dovolenku, nastavte si kritéria tak, aby vám výber letných dovoleniek vybralo od tých najlacnejších po tie najdrahšie. Ak ste túžili ísť k moru do Talianska a mysleli ste si, že Taliansko je drahé, mýlili ste sa. V Taliansku sú destinácie, ktoré si môžete dovoliť aj vy. Vyberať podľa toho, ako vyzerá okolie hotela a pláže samozrejme môžete. Musíte si však stanoviť limit, ktorý v žiadnom prípade neprekročíte. Včas, minimálne niekoľko mesiacov pred letnou sezónou, si musíte tento limit stanoviť. Kupovať dovolenku bezhlavo by sa vám nevyplatilo.

 

Využite vernostné zľavy

 

Nech už si vyberiete akúkoľvek destináciu a cestovnú kanceláriu, nezabúdajte, že vždy sa dá nájsť cenovo prijateľná dovolenka k moru. Skúste sa informovať u cestovnej kancelárie. Možno dostanete vernostnú zľavu a možno bude v televízii bežať súťaž o zľavové kupóny u danej cestovnej kancelárie. Ešte je zima. Keď sa však v parku posadíte na drevenú parkovú lavičku a začnete premýšľať nad krásnym letným obdobím, určite vám to zdvihne náladu. Veď čoby nie, leto je najobľúbenejšie ročné obdobie!