Rodina

Ako vstávať, aby ste všetko stíhali a na nič nezabudli?

 

Ranné vstávanie nemá rád nikto, najmä to pondelkové. Ak ale máte ráno problém nachystať sa a prísť do práce načas, práve náš krátky príspevok vám prezradí, ako zvládnuť ranné vstávanie, aby ste na nič nezabudli a všetko stíhali. Zdá sa to nemožné, no s pomocou našich rád to zvládnete.

Oblečenie majte nachystané už večer

Každá žena sa zdrží najmä pri svojom šatníku. Výber outfitu do práce musí byť štýlový, vkusný a musí byť vhodný do aktuálneho počasia. My ženy ale dokážeme stráviť veľa času hľadaním takéhoto outfitu, čo nás ráno oberá o drahocenný čas.

Ak si však oblečenie, ktoré si na druhý deň do práce oblečiete, nachystáte už večer pred spaním, ráno ušetríte veľa času. Za ten čas nachystáte krmivo pre mačky, zabalíte desiatu svojim deťom, usteliete postele. Počasie sa za noc nemôže výraznejšie zmeniť a v prípade, že by predsa len áno, je dobré mať nachystanú aj alternatívu.

Nepozerajte do mobilu

Miléniová generácia má tendenciu pozerať si hneď po prebudení sociálne siete. Žiaľ, aj tí starší si ráno kontrolujú emailové schránky, sociálne siete a fanpage stránky obľúbených osobností.

Zamyslite sa, koľko času strávite pozeraním do svojho mobilu? Určite dosť, keď ráno nestíhate. Namiesto pozerania do telefónu si v pokoji vypite rannú kávu z vášho automatického kávovaru. Urobíte oveľa lepšie a ešte si aj ochránite váš zrak.

Neustále pozeranie do mobilných telefónov spôsobuje zvýšenie vnútroočného tlaku a celkové zhoršenie zraku. Stojí vám to naozaj za to?

Naučte sa chodievať spávať v rovnakom čase

Aby sa vám ráno nestalo, že sa zobudíte až na piate zvonenie budíka, naučte sa chodievať spávať vždy v rovnakom alebo aspoň v podobnom čase. Uvidíte, že ráno budete stíhať viac činností. Aj si vypijete kávu, aj si uvaríte teplý čaj do KeepCup pohára, aj obriadite deti a ešte aj stihnete menšie upratovanie.

Držte sa našich rád a ranné vstávanie vám už nikdy nebude robiť problémy. Všetko budete stíhať a ešte budete mať dostatok času posedieť si pri rannej káve.