Deti Rodina

Ako vybrať správnu tašku pre prváka?

Povinnosťou každého staršieho dieťaťa je návšteva školy a s tým spojené aj určité povinnosti. Už od prvého ročníka bude dieťa musieť do školy nosiť rôzne učebnice, pomôcky, desiatu a podobne. Práve preto mu bude treba nejakú školskú tašku a my vám poradíme, ako jednu vybrať!

Školská taška je dôležitou súčasťou každého školáka, ktorú bude do školy nosiť denne a po dlhšiu dobu. Práve preto musí školská taška niečo aj vydržať, no mala by byť hlavne pohodlná, aby sa dieťa cítilo príjemne. Ako teda správne vybrať školskú tašku?

1523315-14

Ako by mala vyzerať správna školská taška?

Ak ste sa teda rozhodli vybrať školákovi, alebo školáčke novú tašku, mali by ste vašu pozornosť na nasledovné kritériá. V prvom rade by školské tašky mali byť ľahké a kvalitné, aby sa dobre nosili a zároveň, aby dokázali vydržať nejakú záťaž, v podobe ťažkých kníh, či iných pomôcok. V prípade, že takéto školské batohy hľadáte, česká firma STIL vás ponukou určite uchváti. Školské tašky pre prvákov by mali byť tiež tvarované tak, aby napomáhali správnemu držaniu tela a nekrivili chrbticu. STIL ponúka tieto tašky aj certifikáciou od doktorov a dokonca k prváckym školským aktovkám aj celé sety s peračníkom, doskami, peňaženkou a podobne.

1523315-15

Samozrejme, školské tašky pre tretiakov, alebo dokonca aj pre staršie deti napríklad školské tašky pre piatakov sa od spomenutých školských tašiek už veľmi nebudú odlišovať. Jediný rozdiel viete nájsť vo veľkosti a prípade trochu inom dizajne, pretože už ide predsa o staršie deti, ktoré nechcú mať na aktovke obrázok autíčka, alebo nejakú rozprávkovú postavičku. To však nie je problém, keďže dizajn sa na taškách pre staršie deti výrazne mení a ide skôr len o minimalistické značky, či obrázky. Výrobky od firmy STIL viete vidieť v takmer každom papiernictve v špecifickej sekcii, podľa obchodu.

Nečakajte a pohľadajte tú správnu školskú tašku aj vy!