Deti

Ako zabaviť malé deti, keď vonku prší?

 

Určite sa vám stáva, že si naplánujete, že budete s deťmi tráviť celý víkend vonku. Pôjdete na ihrisko, do parku, na prechádzku, pôjdete na výlet autobusom, vlakom …, lenže celý víkend hlásia dážď. Čo vymyslieť, aby sme deti zaistili a nemuseli celé dni počúvať, že by chceli von a že nemajú čo robiť?

Hračky, ktoré deti zaručene zabavia

Pokiaľ máte maličké deti, baviť by ich mohli nasledujúce hračky:

Hracia podložka – tá môže byť so zvukmi, pesničkami, alebo len tak, látková, na ktorú je prišitá hrazdička z ktorej visia veľa maličkých hračiek, ktoré si môžu deti prezerať a baviť sa s nimi

Hracia skrinka – televízia – ďalšie zvuková hračka, u ktorej môžete nastaviť dĺžku hrania, pri hudbe sa zároveň posúva obrázok a dieťa zase sleduje hudbu aj pohybujúce sa postavičky alebo zvieratka

Plyšové hračky, autíčka, bábiky, maňušky – tieto hračky zabavia dievčatká aj chlapcov. Ak im urobíte bábkové divadielko, bude je to zaiste baviť a budú sledovať príbehy, ktoré vymyslíte

Pre väčšie deti, ktoré majú približne 4 a viac rokov, môžete zaobstarať tieto zábavné hry a hračky:

Športové náčinie – deti často zabaví švihadlo, lopta, boxovacie vrece, trampolína alebo napríklad řebřiny. S týmto všetkým si užijete veľa zábavy vonku aj vnútri, stačí premiestňovať to či ono tam, kde chcete zrovna byť.

Tablet, mobil, PC – aj keď nejde o najvhodnejší typ hranie, nájdete veľa hier, ktoré sú logické, zlepšujú detskú pamäť, rozvíja predstavivosť, učí deti trpezlivosti, starostlivosť, napr. Keď má dieťa raz za deň nakŕmiť psíka, alebo iné zviera, aby nestrádal a hŕbu iného. Tiež môžu počítať, hrať pexeso, obliekať kamarátky, variť, pretekať, stavať pevnosti a domy atď.

Stolové hry, kartové hry – v žiadnej domácnosti by nemali chýbať hry, ktoré si môže zahrať spoločne celá rodina, alebo deti s kamarátmi. Či už je to „Človeče nehnevaj sa!“, Monopoly, Kris-kros, Šach alebo niečo iné, dokážu zabaviť po dlhý čas.

Stavebnica – na poli stavebníc nájdete elektrické stavebnice, ktoré sa dajú zložiť do rôznych funkčných obvodov, a potom zazvoní zvonček, funguje vetrák, rozsvieti sa žiarovka či iné elektronické drobnosti. Výborné sú aj stavebnice, z ktorých sa dajú stavať domčeky, vozidlá, izbičky pre bábiky, stajne … Zvoliť môžete Lego, Sevu, Chevy a mnohé ďalšie.