Deti Rodina

Celá rodina kupuje vášmu dieťaťu kopec hračiek? Nastavte pravidlá

Ak sa vám práve narodilo vaše prvé dieťa a pre vašich rodičov a zároveň rodičov vášho manžela (inak známych aj ako svokrovcov) je to aj prvé vnúča, určite sa mu dostáva z každej strany množstvo pozornosti. To je samozrejme dobré, ale s pozornosťou zároveň zvyknú prichádzať aj rôzne darčeky.

Zabráňte hromadeniu zbytočností 

A tu môže nastať problém. Ako to býva aj pri darčekoch pre dospelých, existujú užitočné a neužitočné. Čo sa maličkých detí týka, užitočné je hlavne oblečenie, keďže rastú ako z vody, čo si všimnete hneď, keď budete mať problém obliecť vášmu dieťaťu kúsok oblečenia, ktorý ste mu ešte pred dvoma týždňami bez najmenších ťažkostí obliekla.

Nie až tak užitočné sú však hračky. Predsa len, malé dieťa ešte nemá tak vyvinuté zmysly, aby ocenilo záplavu rôznych hračiek, ktoré mu pokúpia jednotliví členovia rodiny. A tak sa zrazu vo vašej domácnosti začnú hromadiť rôzne plyšové, či iné hračky. A ak ste si pred pôrodom zaumienila, že vášmu dieťaťu budete kupovať len zmysluplné edukatívne hračky, vaša predstava sa začne razom rúcať.

Dohodnite sa navzájom, kto kúpi akú hračku. A kľudne aj každému povedzte aká má byť 

V takom prípade je vhodné sa s vašimi rodinnými príslušníkmi dohodnúť aké hračky majú vášmu dieťaťu kupovať. Nielen preto, aby nemalo záplavu zbytočných hračiek, ale aj preto, aby viacerí nekúpili to isté.

Môžete tak každému z rodiny, kto má záujem kupovať nejakú hračku, dať vedieť aké interaktívne hračky by sa vášmu dieťaťu hodili vzhľadom na jeho vek a hlavne vzhľadom na to, čo už má alebo už viete, že sa mu chystá niekto kúpiť.

Predídete tak hromadeniu rovnakých, respektíve podobných hračiek, ktoré budú vo väčšom množstve zbytočné. A hlavne budete mať „pod kontrolou“ svoje predsavzatie, že vaše dieťa bude mať len zmysluplné hračky.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: veryulissa / Shutterstock.com