Zdravie

Cez lockdown nemusíte pribrať. Na postave môžete pracovať aj doma

Zima, sychravé počasie a aby toho nebolo málo, lockdown! To znie ako vražedná kombinácia pre tie z vás, ktoré chceli túto zimu namiesto sviatočného priberania radšej popracovať na svojej postave.

Aj domáce cvičenie môže byť efektívne

Nielenže je čoraz viac dní počasie absolútne nevhodné na športovanie vonku, kvôli lockdownu nemôžete ani chodiť do fitka. Avšak vaše predstavy o tom, že budete cez leto ohurovať postavou kdekoľvek, kde sa ukážete v plavkách, ešte nemusíte zahadzovať. Popracovať na svojej postave sa dá aj v domácich podmienkach.

Stačí sa odhodlať, vydržať a keď začnete na sebe vidieť pokroky, bude to mať na vás rovnaký efekt ako tie najlepšie knihy. Nebudete vedieť prestať čítať… teda cvičiť. A nebudete na to potrebovať ani kompletne zariadené fitko. A ani si doma nebudete musieť vyčleniť jednu miestnosť na to, aby ste ju zaplnila činkami a závažiami. Nemusíte totižto precvičovať každú svalovú partiu pomocou iného náčinia.

Postavu do plaviek si môžete vyformovať aj s minimom

Odcvičiť si celé telo sa dá napríklad aj posilňovacími gumami. Tie mávajú rôzny odpor a tak si dokážete nájsť také, ktoré budú ideálne pre úroveň sily akú práve máte. A postupom času ich budete určite obmieňať za väčšie odpory, keďže vaša sila bude rásť.

Podobne sa dá robiť množstvo účinných cvikov na rôzne partie aj s jednoručnými činkami. Aj keď tie vám doma zaberú o trochu viac miesta ako posilňovacie gumy, stále nezaberajú toľko priestoru ako profesionálne cyklotrenažéry (i keď ani kardio netreba zanedbávať a taký cyklotrenažér je na to ako stvorený).

Vyvarujte sa však jednoručkám, ktoré majú určitú hmotnosť a nedajú sa na nich meniť závažia. Aj keď často bývajú propagované ako činky pre ženy, nie je nad to si hmotnosť závaží prispôsobiť podľa vašej aktuálnej sily a rovnako mať možnosť pridať váhu, keď sa vám tá pôvodná bude zdať ľahká ako pierko.

Zdroj obrázka:

Autor: Mariia Boiko  / Shutterstock.com