Kariéra

Chcete začať podnikať? Máme dva tipy na zjednodušenie si začiatkov

Každá mama sa určite čuduje, kto vymyslel názov „materská dovolenka“. Do dovolenky to má naozaj ďaleko. Starostlivosť o dieťa a o domácnosť dá totižto poriadne zabrať. Pre mnohé ženy to však je aj obdobie v živote, v ktorom prehodnotia svoj doterajší kariérny život a niektoré sa po materskej rozhodnú podnikať.

Odbremeňte sa od časti povinností pri rozbiehaní podnikania

Ak je to aj váš prípad a už ste sa rozhodli, že začnete s vlastným podnikaním, máme pre vás pár tipov pre efektívnejší rozbeh vášho podnikania. Hneď prvý tip sa bude týkať založenia spoločnosti. Na rozdiel od samotného podnikania, založenie spoločnosti si môžete výrazne zjednodušiť.

Každý, kto sa rozhodol sám podnikať, vám potvrdí, že prípravy na podnikanie sú náročné. Množstvo vecí treba zabezpečiť a samozrejme, netreba zabúdať na samotný proces zakladania spoločnosti, ktorý tiež určitý čas zaberie.

A práve tu prichádza to zjednodušenie. Ak si dáte vašu spoločnosť založiť, získate viac času venovať sa ďalším prípravám na podnikanie. A vašu spoločnosť budete mať bez starostí založenú do dvoch týždňov.

Sídlo firmy na lukratívnej adrese? A ani to nebude drahé

Ďalšia pomoc je viac „ekonomická“ a týkať sa vás bude ak vaša podnikateľská činnosť aspoň v začiatkoch nebude vyžadovať, aby ste mali reálne priestory a teda môžete podnikať takpovediac na „home office“. Aj v takomto prípade však musíte mať zapísanie pre vašu firmu nejaké sídlo.

Najjednoduchšie riešenie je zapísať si ako sídlo firmy adresu svojho trvalého pobytu. To však nevyhovuje každému. Ďalšie jednoduché a lacné riešenie je mať virtuálne sídlo. Môžete si takéto virtuálne sídlo prenajímať dokonca aj na nejakej lukratívnej adrese a stále vás to bude mesačne stáť minimum. A aj adresa sídla firmy dokáže pôsobiť ako marketingový ťah.

Zdroj obrázka:

Autor: comzeal images / Shutterstock.com