Voľný čas

Cítite sa vyčerpane? Tieto aktivity vám pomôžu dobiť si energiu

Kratšie dni, škaredé počasie, silný vietor a ranné hmly – aj s týmto sa môžete stretnúť v nasledujúcich dňoch. Pochopiteľne, že sa cítite vyčerpane a po návrate z práce nemáte dostatok energie na voľnočasové aktivity a povinnosti v domácnosti. Ako si ale dobiť energiu?

 

Prečítajte si dobrú knižku

 

Cez letné mesiace ste trávili väčšinu svojho voľného času pri vode, na slniečku. Teraz, keď sú dni pochmúrnejšie a kratšie, využite voľné chvíle a otvorte si obľúbenú knihu, ktorú ste mali rozčítanú, ale jednoducho ste na ňu doteraz nemali čas. Prídete na iné myšlienky a popritom aj zrelaxujete. Ak chcete, kľudne si môžete objednať nový knižný titul.

 

Knihy si môžete objednať aj z pohodlia svojho domova. Internetových kníhkupectiev je v súčasnosti neúrekom.

 

Vzdelávajte sa v tom, čo vás baví

 

Ak radi striedate aktivity, skúste sa v tomto období aj vzdelávať. Nakúpte si odbornú literatúru, vytvorte si priestor na vzdelávanie a nenechajte sa vyrušovať. Ak sa cítite vyčerpane, znudene, práve nová aktivita, nové vedomosti vás opäť nakopnú a dodajú vám potrebnú energiu a chuť do života.

 

Choďte na prechádzku do prírody

 

Nič vám nedodá energiu viac ako čerstvý vzduch a teplé jesenné lúče. Vezmite ratolesti, púšťajte si šarkana, zahrajte si na schovávačku, zbierajte huby, zbierajte šípky. Jednoducho trávte veľa času v prírode. Uvidíte, že budete šťastnejší, spokojnejší a plní energie. Po návrate z prechádzky si môžete dopriať dobrý wellness aj vo svojej vani pri pohári vína a vonných sviečkach a keď vyjdete z vane, môžete sa motivovať často vyhľadávanou motivačnou literatúrou.