Voľný čas

Čo nesmie chýbať na domácej oslave vášho dieťaťa?

Deťom by sme dokázali dať aj to posledné. O to viac to platí, keď ich čaká nejaký špeciálny deň ako napríklad ich narodeniny. Ak chcete, aby bol pre vašu ratolesť tento deň naozaj výnimočný, musíte ho mať premyslený v dostatočnom predstihu.

Oslava doma nie je závislá od počasia

Jednou z možností, ako pripraviť svojmu dieťaťu výnimočný narodeninový deň, je vyraziť na nezabudnuteľný výlet. Avšak vždy je tu riziko, že nevyjde počasie. Prípadne ak máte doma „zimného“ oslávenca, vaše možnosti sú značne obmedzené.

Stávkou na istotu tak môže byť zorganizovanie oslavy doma. Takúto oslavu nepokazí zlé počasie (ak ju teda neplánujete urobiť vonku na záhrade) a oslavu doma je možné robiť v ktoromkoľvek ročnom období.

Nevýhodou môže byť, že sa budete musieť o to viac snažiť, aby bol pre vaše dieťa takýto deň „iný“. Bude totižto v domácom prostredí, takže „ozvláštniť“ narodeninový deň budete musieť niečím iným ako prostredím. A rozhodne si nevystačíte len s peknými párty doplnkami.

Torta a množstvo zábavy, čo viac si deti na oslave želajú?

Čo teda budete na zorganizovanie domácej oslavy pre dieťa potrebovať? Samozrejme, že hostí. A tých je potrebné pozvať. Môžete s vašim dieťaťom vyrobiť originálne pozvánky, ktoré zaujmú viac ako „len“ obyčajné pozvanie.

A aká by to bola oslava bez krásnej a hlavne chutnej torty? To, či si nejakú objednáte, alebo upečiete, necháme na vás. Záleží samozrejme od vašich schopností, ale aj od času a často aj od toho, akú máte trpezlivosť. Ak sa na pečenie torty príliš „necítite“, neváhajte a objednávajte!

Celá oslava však samozrejme nebude o jedení torty (aj keď sa na ňu každé dieťa určite teší). Deťom je potrebné vymyslieť niečo, čo ich zabaví. Aby to neskončilo len pri pozeraní televízie a podobných aktivitách, je ideálny čas oprášiť zábavné spoločenské hry. Tie dokážu byť zdrojom zábavy pre viacero detí a ak ich to chytí, nebudú chcieť prestať.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com