Deti Rodina

Darčeky pre deti

Oslavujete narodeniny vášho dieťaťa? Chcete svoju ratolesť odmeniť za úspechy v škole alebo už v predstihu pripravujete prekvapenie pre vašich najmenších na tohtoročné Vianoce? Bez ohľadu na to, aká príležitosť to môže byť, osobný darček je skvelý spôsob, ako vyčarovať úsmev na tvári vášho dieťaťa. Od športového vybavenia až po výzdobu detskej izby, prevedieme vás svetom darčekov pre deti všetkých vekových skupín, aby ste získali predstavu čo prinášajú najnovšie trendy.

Darčeky pre bábätká

Darčeky pre bábätká majú rôzne podoby, môžu to byť hračky, hrkálky, detské zavinovačky, body, kombinézy pre batoľatá a mnoho ďalších. Väčšina rodičov podceňuje fakt, že bábätká sú schopné pochopiť a poučiť sa z vecí, ktoré používajú. Deti vidia, počúvajú, cítia a chcú sa učiť a komunikovať. Dary, ktoré dáte tým najmenším, vzbudia ich záujem, keď sa pokúsia s nimi manipulovať. Týmto spôsobom môžu hračky stimulovať vaše dieťa, aby malo chuť učiť sa. Prvých pár rokov života batoliat je obdobie, keď sa ich mozog vyvíja dosť rýchlo. Môžete to využiť vo svoj prospech zakúpením darčekov, ktoré im pomôžu rozvíjať ich učebné schopnosti a zároveň ich udržiavať v bezpečí a pohodlí. Bábätko tiež rado komunikuje – vymýšľa si svoje slová, napodobňuje zvuky, rýchlo sa učí. Dobrou voľbou sú preto aj knižky a rôzne náučné hračky.

Darčeky pre chlapcov

Kým chlapci nedosiahnu vek, v ktorom sa im začnú páčiť dievčatá, majú na mysli len hračky, hračky a ďalšie hračky! Chlapci sa radi hrajú s akčnými figúrkami, stavebnicami a so všetkým, čo súvisí s ich obľúbeným komiksovým superhrdinom. Chlapci vo veku nad tri roky zvyčajne už majú konkrétne preferencie. Ak teda chceme, aby darček urobil predškolákom alebo malým školákom radosť, mali by sme sa pri výbere riadiť ich záujmami. Možno v živote vášho drobca vládnu autá, a jeho obľúbenou zábavou je prenasledovanie a stavanie prekážkových dráh, alebo sa radšej hrá napríklad s blokmi a rád si vytvára svoje vlastné konštrukcie. Ak chceme, aby darčeky pre chlapcov vyvolali na ich tvári úprimný úsmev, dajme im to, čo skutočne chcú. Veríme, že s našou pomocou nájdete niečo, čo váš malý frajer bude milovať.

Tip pre rodičov: V dnešnej modernej a pretechnizovanej dobe si chlapci najradšej krátia dlhú chvíľu smartfónom alebo tabletom, a keby bolo podľa nich, nič iné by k šťastiu nepotrebovali. Je teda predovšetkým na rodičoch, aby svojou aktivitou a záujmom deťom ukázali aj niečo iné, čo ich môže baviť.

Darčeky pre dievčatá

Každé, aj to najmladšie dievča, rado dostáva darčeky. Zvyčajne už má veľa plyšových medvedíkov, takže keď jej chceme dopriať radosť navyše, hľadáme niečo originálnejšie. Čo sa oplatí kúpiť ako darčeky pre dievčatá? Takmer všetky malé dievčatá si určite zamilujú všetky druhy bábik – či už klasické, alebo bábiky odkazujúce na hrdinky ich obľúbenej rozprávky. Ak dievča rado pomáha mame v kuchyni, môžeme jej kúpiť vlastnú kuchyňu na hranie a ak má rada kreatívne hry, určite ju potešia puzzle alebo iné inšpiratívne sady. Obľúbené darčeky pre dievčatá sú aj také, čo sú farebné a nablýskané. Dievčatá určite nepohrdnú napríklad mäkkými vankúšikmi, skrátka čímkoľvek, čo im spríjemní ich spánok. Vyberajte darčeky pre dievčatá s citom, dievčenský svet je totiž plný predstáv, prianí a veľkých snov, v ktorých potrebujú podporiť – napríklad práve správne zvoleným darčekom.

darceky pre deti-2

Vybrať správny darček pre deti nie je až také jednoduché

Darčeky pre deti sú tak zložitou témou, že ak ich kupujeme nie pre svoje deti, musíme brať do úvahy aj to, ako ich rodičia vychovávajú, a tiež vedieť niečo o ich charaktere, záujmoch a určite aj veku. Je tiež dobré vopred si zistiť, či dieťa ešte nemá vec, ktorú mu chceme dať. Príliš drahé darčeky zase môžu rodičia vnímať ako záväzné. Pri obdarúvaní vlastných detí stojí za to pamätať na jedno železné pravidlo – kupujeme darček pre dieťa a nie pre seba, t.j. nesnažte sa realizovať vaše nenaplnené ambície alebo nútiť dieťa, aby sa zaujímalo o niečo, k čomu prejavuje nechuť.