Voľný čas

Demänovská dolina a Jasná ponúkajú príjemný relax v slovenskej prírode

Túžba vypadnúť z domu a užívať si relax na dovolenke je veľká u všetkých. Práve kvôli pandémii koronavírusu sme obmedzovaní v cestovaní a preto sa veľmi tešíme na ten moment, kedy bude možné ísť na dovolenku, či už na Slovensku, alebo do zahraničia.

Ak preferujete slovenskú prírodu, odporúčame vám ísť do Demänovskej doliny a do Jasnej. Práve táto lokalita má čo-to ponúknuť aj tým najnáročnejším.

Ubytovanie v Jasnej 

Ak si chcete pozrieť celú Demänovskú dolinu a Jasnú, vyberte si ubytovanie v Jasnej. Práve Jasná sa nachádza v samom závere tejto doliny. V zime je známa ako moderne vybavené lyžiarske stredisko s kvalitnými zjazdovkami. V lete je zase obľúbená kvôli možnosti dostať sa priamo z nej na dva významné nízkotatranské vrchy.

Voľné ubytovanie Jasná ponúka prakticky počas celého roka. Je tam dostatok hotelov, penziónov, ale aj apartmánových domov, takže si stačí vybrať to ubytovanie, ktoré sa vám bude vybavením a výhľadmi najviac páčiť. Priamo v Jasnej máte pekné výhľady na hrebeň Nízkych Tatier a dokonca máte možnosť sa na tento hrebeň dostať aj lanovkou.

Čo si pozrieť v Jasnej a v Demänovskej doline? 

Príjemný relax vám neponúkajú len hotelové wellnessy, prechádzky po stredisku a celej doline, ale aj iné atraktívne miesta. Odporúčame pozrieť si obe jaskyne, ktoré sa nachádzajú už hneď na začiatku Demänovskej doliny. Teploty sú tam však nízke, preto ak do nich pôjdete v lete počas horúčav, nezabúdajte si vziať vetrovku, či teplú športovú mikinu a dlhé nohavice.

Pekný hotel Liptov ponúka. Nájdete ho aj v Demänovskej doline a aj v jej samom závere – v Jasnej.

Okrem jaskýň choďte na Chopok, spravte si túru na Ďumbier a odporúčame pozrieť si aj ľadovcové pleso známe pod názvom Vrbické pleso.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Viliam.M / Shutterstock.com