Deti Móda Rodina

Detské hodinky (nielen) ako darček: Aké kúsky zaujmú tých najmenších?

Chcete svojim ratolestiam dopriať pocit dôležitosti a zároveň ich potešiť? Stavte na hodinky pre deti, vďaka ktorým sa o krôčik priblížia do sveta dospelákov a tiež budú neustále vedieť „koľká bije“.

Nielen život dospelých, ale i život detí je mimoriadne dynamický. Škola, krúžky, záujmové činnosti a mnohé iné aktivity nútia deti odmala sledovať čas. Čím sú staršie, tým viac potrebujú vedieť, koľko je hodín. Vďaka detským hodinkám budú neustále v obraze, schopné orientovať sa samé vo svojom dennom rozvrhu. Hodinky im tiež pomôžu naučiť sa samostatnosti a zodpovednosti, dôležitým vlastnostiam nevyhnutným pre život.

Čo všetko by mali spĺňať detské hodinky?

V prvom rade by z nich deti mali vedieť jednoducho odčítať čas. Veľké arabské číslice sú ideálnym riešením zobrazovania času. Druhým parametrom, ktorý z nich urobí dokonalého detského alebo tínedžerského spoločníka, je ich pútavý dizajn a v neposlednom rade je dôležité aj kvalitné prevedenie, odolné voči poškodeniu. Osvedčila sa ušľachtilá oceľ ale i materiál, akým je napríklad plast. Náramky a remienky z textilu sú tiež skvelým riešením, pre deti priam ideálnym. Nielen, že sa dokonale prispôsobia detskému zápästiu, tiež čo – to vydržia a nehrozí im poškodenie ako pri iných materiáloch.

Hodinky pre deti sú iné ako hodinky pre tínedžerov

Ak chcete dieťaťu kúpiť hodinky, mali by ste prihliadať na jeho potreby a vek. Menšie deti nepotrebujú stopky, budík, ani iné vymoženosti. Stačí im želané farebné prevedenie a odolný materiál, z ktorého sú detské náramkové hodinky zhotovené. Tínedžerom, ktorí majú mnohé aktivity, je potrebné zadovážiť hodinky s funkciami, ktoré budú spĺňať náročnejšie potreby mladých. Či už si vyberiete analógový model alebo digitálky, je len na vás a vašom dieťati. Nezabúdajte však, že nielen my dospelí, ale i dospievajúce dieťa chce mať na ruke štýlové hodinky, ktorými sa rado „blysne“ pred kamarátmi. Hodinky sú ideálnym darčekom, ktorému sa poteší predškolák i žiak, nehovoriac o tom, že pre násťročných sú hodinky priam nevyhnutnosťou. Najväčšiu radosť budú mať, keď tie ich budú obsahovať aj funkcie navyše, ktoré využijú pri svojich aktivitách.