Zdravie

Dobrý spánok

Chcem sa poriadne vyspať. Znamená to jednoduchú vec. Jednoznačne potrebujem nový skvelý matrac na našu novú posteľ. Posteľ sme vyberali príliš dlho možno niečo vyše pol roka. Matrace takto dlho vyberať nechcem. Už sa chcem poriadne vyspať.

Výber správneho matraca

Určite mi dáš za pravdu, že nato aby si sa mohol dobre vyspať potrebuješ nielen skvelú posteľ, ale aj perfektný pohodlný matrac. Kde si tvoje telo oddýchne a ty budeš vstávať každé ráno s rozžiareným úsmevom. Tak som začala vyberať poriadne matrace. Našla som na internete. Áno správne uvažuješ. Už sa mi veru nechcelo tráviť čas behaním po obchodoch. Stálo ma to už príliš veľa času nahánaním sa za poriadnou posteľou. Matrace (90×200) to je príliš malú na našu veľkú posteľ.

Hľadala som ďalej. Ostala som stále hľadať na internete z pohodlia domova s kávou položenou vedľa notebooku a nohami vyloženými na sedacej súprave v obývacej izbe. Mám rada pohodlie pri práci. „Matrace 140×200 to by bolo tak pre neterku do jej postele“ – zauvažovala som polohlasne. Pre nás by bol vhodné až matrace 180×200 a ty ak máš menšiu posteľ ti budú stačiť aj tieto matrace 160×200.

Pekné sny

O matracoch sa toho už veľa popísalo a diskutovalo. Každý má rad trochu iný typ. Ja mám radšej niečo tvrdšie. Ty možno tie menej tvrdšie. Každý sme iný a to platí ako pri jedle tak aj pri výbere postele či matracov. Deti majú radi také, na ktorých je možné skvele skákať na posteli. To ich predsa len radšej zober niekam na trampolínu aby si na tých svojich matracoch mohol ešte nejaký čas prežívať kvalitný spánok počas noci prípadne aj počas dňa, keď si potrebuješ trochu oddýchnuť.

Ja som si už vybrala. Vybrala som dobre. Vstávam s úsmevom na tvári, krásne oddýchnutá a plná energie. A keď ma chceš nasledovať. Sprav to čo ja. Vymeň svoju starú posteľ prípadne aspoň matrace za nejaké kvalitnejšie kde sa ti budú snívať aj také krajšie sny.