Zdravie

S jarnou únavou vám pomôžu zatočiť vitamíny aj Kofex


Aj keď je tento rok teplý a zimy sme sa ani nedočkali, slniečka bolo skromne a na nás sa dokonca už s predstihom začínajú prejavovať príznaky jarnej únavy. Často máme za sebou chrípku, menej sa hýbeme, jeme tučnejšie jedlá – to všetko sa prejaví v podobe chýbajúcej energie a ospalosti. Jarná únava nie je choroba, ale varovanie nášho tela, aby sme so sebou niečo urobili.

Počúvajte svoje telo

Jarná únava je vlastne varovaním nášho tela. Upozorňuje nás na nedostatok vitamínov a minerálov, ale veľmi často aj na chýbajúce bielkoviny v strave. Aj keď máte pocit, že presladená čokoládová tyčinka vás vzpružila za pár minút, nebude trvať dlho a dostavia sa abstinenčné príznaky. Na zlepšenie stavu musíte ísť kvalitnejšou stravou. Akonáhle sa objaví prvá jarná zelenina, vrhnite sa predovšetkým na ňu. Do tej doby pomôžu napríklad doma naklíčené semienka, ktoré tepelne nespracovávajte, ale pridajte si ich do šalátov, smoothie a nátierok.

Rýchlu vzpruhu zaistí kofeín a guarana

To sa ľahko povie – zlepšiť stravu. Ale účinky zlepšeného jedálničku sa určite neobjavia obratom. Pritom vy možná práve teraz sedíte v práci pred monitorom a už dve hodiny vám čo pár minút padá hlava na klávesnicu. Klasická káva nám rýchlo urobí v žalúdku neporiadok. Skúste užívať kofeín ako životobudič inak. V prípravku Kofex. Doplnok stravy obsahuje čistý kofeín doplnený extraktom z guarany, čo je ďalší významný zdroj prírodného kofeínu. V tablete sa nachádza 40 mg čistého kofeínu a 10 mg kofeínu vyextrahovaného z Paullinia cupana, teda z guarany. Kofex vám pomôže udržať pozornosť v práci aj za volantom. Na jar by ste ho mali mať vždy po ruke.

Vitamíny a minerály proti jarnej únave

Na jar nám veľmi často chýba klasické C-čko. Jeho obsah v citrusoch sa preceňuje. Rozhodne je lepšie zamerať sa na jarnú zeleninu, ale aj rôzne alternatívne bylinné zdroje. Kvôli nedostatku slnečného svitu nám po zime chýba tiež vitamín D. Pokiaľ je počasie stále na slniečko skúpe, doplňte D-čko vhodným doplnkom stravy. Ďalšími vitamínmi, ktoré môžu stáť za jarnou únavou, sú chýbajúce E-čko alebo vitamíny B-komplexu. Z minerálov je nutné doplniť predovšetkým horčík a zinok, ale aj mangán a meď.

12515-naturvita-banner-biosil-sk