Voľný čas

Jasná a Nízke Tatry sú dokonalým miestom na oddych pre celé rodiny

Cestovný ruch na Slovensku minulý rok podporili aj cestovné poukazy. Slovenské hory ale aj tento rok čakajú prílev slovenských dovolenkárov. Ak neplánujete dovolenku v zahraničí a plánujete v tejto neľahkej situácii podporiť slovenský cestovný ruch, odporúčame vám ísť do Nízkych Tatier, konkrétne do Jasnej.

Stredisko obklopené nízkotatranskou prírodou 

Jasná je súčasťou Demänovskej doliny, nachádza sa v jej samom závere. V zahraničí je Jasná známa najmä ako lyžiarske stredisko, avšak Jasná je prístupná celoročne. Je obklopená nízkotatranskou prírodou, ktorá umožňuje nielen relax v najmodernejších hoteloch, ale aj množstvo prechádzok, turistických trás, ale aj návštevu krásneho prírodného ľadovcového plesa.

Ak chcete nájsť moderný hotel v Nízkych Tatrách, rozhodne ho hľadajte práve v Jasnej.

Apartmány v Jasnej 

Ak plánujete ísť viacpočetná skupina – rodiny s deťmi, pred hotelmi uprednostníte apartmány v Jasnej. Apartmány v Jasnej ponúkajú moderné ubytovanie so všetkým, čo rodiny potrebujú, vrátane vlastnej kuchyne, či obývačky. Viaceré ubytovacie zariadenia ponúkajú pekné apartmány v Jasnej. Treba si ich však rezervovať vopred, aby sa nestalo, že vám ich niekto obsadí. O apartmány je totiž veľký záujem.

Ak teda plánujete letnú dovolenku v tomto nízkotatranskom stredisku, neváhajte s rezerváciou ubytovania. Čo by ste povedali na apartmány v apartmánovom dome, ktorý má aj vlastnú štýlovú vináreň? Jasná a Nízke Tatry sú dokonalým miestom na oddych. Žiaden smog, len čistý vzduch, príroda. Odporúčame vám vyjsť si na Chopok, Dereše, alebo na Ďumbier. Nejedná sa o náročné túry, avšak musíte mať aspoň ako také skúsenosti s vysokohorskou turistikou, najmä čo sa týka turistiky na Ďumbier. Je to dlhšia turistika, avšak je po hrebeni.

Odporúčame vám aj návštevu Vrbického plesa, ktoré nájdete priamo v Jasnej.

 

Zdroj obrázka: 

Autor: Anna Lurye / Shutterstock.com