Deti Rodina

Malé deti radi objavujú. Prispôsobte tomu svoju domácnosť

S príchodom bábätka sa život rodiny výrazne zmení. Zariadenie, ale aj všetok svoj čas rodina prispôsobuje najmä malému rozkošnému bábätku. Keď sa však dieťatko naučí chodiť, resp. loziť, musíte byť maximálne v pozore. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že váš mobil by bez kvalitného tvrdeného skla bol úplne nepoužiteľný.

Ostré hrany a malé predmety

Drobec, keď sa začne plaziť, môže ľahko naraziť na hranu stola, skrine. Všetky ostré hrany preto zabezpečte, aby sa dieťatko nebuchlo a nespôsobilo si tak nepríjemné zranenie. Napríklad aj také u nás ešte moc nepoznané svietiace puzzle môžu ohroziť malé batoľa. Dieťatko môže kúsok prehltnúť a vám nebude ostávať nič iné len utekať do nemocnice. Ešte predtým, ako sa dieťatko narodí, zvážte, čo je potrebné nahradiť, poprípade zabezpečiť, aby sa dieťa nezranilo. Aj úchytky môžu byť veľmi nebezpečné, najmä ak majú ostré hrany.

Objavujte spolu 

Dávajte si preto pozor na malých objaviteľov. Môžete rátať s tým, že domácnosť nebude vždy dokonale uprataná. Dôležité ale je, aby váš malý objaviteľ bol spokojný. Uvidíte, aký bude spokojný, keď vyhádže všetok obsah skrine, svoje hračky a plienky. Ten štrbavý úsmev vám hneď zlepší náladu. S dieťatkom sa pravidelne hrajte, rozprávajte sa, ukazujte mu zvieratká, tvary. Teraz sa máte možnosť dostať k rôznym hračkám, ktoré sú cenovo prijateľné. Napríklad také pevnejšie drevené puzzle sú aj pre takýchto maličkých drobčekov, ale pozor, dieťatko bude jednotlivé dieliky určite okusovať.