Zdravie

Najlepší liek proti rakovine?

Dobre, možno to nie je liek, aký by ste čakali, ale je to naozaj jediný spôsob, ako proti rakovine účinne bojovať. Áno, je to prevencia proti rakovine!

Čísla sú hrozivé. Na rakovinu každoročne zomiera obrovské množstvo ľudí a tieto čísla medziročne nejako výrazne neklesajú. Rakovina je totiž ochorenie, na ktoré neexistuje jeden účinný liek. Existuje veľa rôznych druhov rakoviny, každý človek reaguje na jednotlivé spôsoby liečby inak, každý prípad rakoviny je tak bilancovanie medzi úspechom a neúspechom liečby. Napriek tomu, že sa jedná o najrozšírenejšie globálne ochorenie, mnoho ľudí vie o ňom stále málo. A to je najväčší problém. Ľudia sa nezaujímajú o to, aké je u nich riziko rakoviny, málokto dospelý vôbec absolvuje obyčajné preventívne prehliadky u doktora. Ľudia tiež nemajú dostatočné vzdelanie o tom, čo to rakovina vlastne je, ako sa prejavuje a aké sú najčastejšie spôsoby liečby. Platí priama úmera, čím sa rakovina odhalí skôr, tým je väčšia šanca na jej vyliečenie. A na včasné odhalenie rakoviny je len jeden spôsob – prevencia proti rakovine.

Nič zložité a ešte k tomu zadarmo

Mnoho ľudí si stále mylne myslí, že na odhalenie rakoviny musia podstúpiť náročné a drahé vyšetrenia. To však vôbec nie je pravda, preventívne vyšetrenia na odhalenie najčastejšie vyskytujúcich sa druhov rakoviny sú zadarmo, poisťovňa Union dokonca svojich poistencov nad 45 rokov, ktorí takúto preventívnu prehliadku absolvujú, odmení. V čom vlastne taká preventívna prehliadka spočíva? Preventívne vyšetrenie na odhalenie rakoviny u ženy spočíva v teste na odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka a teste na odhalenie rakoviny krčka maternice a prsníka. Testy pre mužov spočívajú taktiež vo vyšetrení na rakovinu hrubého čreva a konečníka a následne aj testu na odhalenie rakoviny prostaty. Všimli ste si, že prevencia proti rakovine nie je nič zložité? Nečakajte, absolvujte bezplatnú preventívnu prehliadku na odhalenie rakoviny aj vy a zabezpečte si lepšiu a zdravšiu budúcnosť. Prevencia proti rakovine je totiž jediný liek!