Zdravie

Najúčinnejší liek proti rakovine? Prevencia!

Rakovina je zákerná choroba, o to viac, že na ňu neexistuje účinný liek. Jediný spôsob, ako s rakovinou bojovať, je teda prevencia proti rakovine. V čom spočíva?

Keď sa povie slovo choroba, asi nikto z nás si nepredstaví niečo dobré. Choroba sa vždy spájala s prídavnými menami ako pliaga, hnusoba, bacily a podobne. Jednoducho, nič čo by človeka potešilo. Choroby, bohužiaľ, vždy existovali, existujú a vždy existovať aj budú. Ľudia sa tak už od nepamäti snažia vymýšľať rôzne lieky a spôsoby, ako sa dajú choroby liečiť. Od rôznych bylinných odvarov a prírodnej medicíny, ktorú používali ľudia v dávnej minulosti, sme prešli k supermoderným liekom, ktoré vyvíjajú vedci niekoľko rokov, ktoré si spoľahlivo poradia s mnohými chorobami. A tak slovo choroba už nie je vždy tak nebezpečné ako bolo niekedy v minulosti. Dnes vieme, že na väčšinu bežných chorôb existuje liek a ak náhodou ochorieme, moderná medicína nám vždy pomôže. Máme však niekoľko výnimiek a jednou z nich je asi najrozšírenejšie svetové ochorenie – rakovina.

Prevencia, základ života?

Čo je lepšie ako liečba? No predsa prevencia! Pri správnej prevencií stráca slovo liečba svoj zmysel. S prevenciou však existuje jeden háčik – väčšinou závisí len na nás. Nikto nám totiž nebude stále pripomínať, že máme prijímať veľa vitamínov, aby sme mali dobrú imunitu, že si máme umývať ruky a podobne. Je to len na nás, ako sa k takýmto radám staviame. Keď ich neposlúchneme, proste ochorieme a rýchlo sa vyliečime. Pri rakovine to však neplatí. Keď ochoriete, vo väčšine prípadov sa už nevyliečite. Preto je prevencia proti rakovine tak veľmi dôležitá. A vedzte, že prevencia proti rakovine nie je nič zložité a niektoré poisťovne, napríklad Union, vás za ňu v určitých prípadoch dokonca odmenia! Bezplatné preventívne vyšetrenia spočívajú v testoch na odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka u mužov, rovnako ako u žien, plus testy na odhalenie rakoviny krčka maternice a prsníka u žien a rakoviny prostaty u mužov. Prevencia proti rakovine je skutočne dôležitá, nepodceňte ju, máte iba jednu šancu!