Rodina

Najvýhodnejšie PZP ľahko a rýchlo vďaka PZP kalkulačke

Auto je pre každú matku obrovský pomocník. Či už potrebujete zaviezť dieťa do škôlky, školy, či na krúžok, nakúpiť, alebo sa dostať do práce a z práce čo najrýchlejšie, len ťažko by ste to všetko stihli bez auta.

Neriskujte a chráňte sa platným PZP

Auto však nie je len o výhodách, ale aj o povinnostiach a pravidelných investíciach. Palivo, prevádzkové kvapaliny, občas nejaký ten servis, či kúpa nových pneumatík, s tým jednoducho musíte počítať. A taktiež s povinným zmluvným poistením auta (PZP).

Je to poistenie za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Chráni teda vás ako vodičku. A keďže je povinné, tak ho uzatvorené mať musíte. Za jazdu bez platného PZP sú vysoké pokuty, ktoré môžu presiahnuť 3 000 €, ale to môže byť ešte malý problém.

Ak spôsobíte svojim motorovým vozidlom škodu na majetku, či na zdraví a nebudete mať PZP, musíte uhradiť všetky náklady s tým spojené. A to často výrazne prevyšuje beztak vysokú pokutu za jazdenie bez povinného zmluvného poistenia.

PZP môžete uzatvoriť za pár minút. A to z pohodlia domova

Dobrou správou je, že v súčasnosti je uzatvorenie povinného zmluvného poistenia a dokonca aj vyhľadanie toho najlacnejšieho PZP maximálne jednoduché. A to vďaka internetu. Alebo presnejšie: vďaka internetu a praktickým PZP kalkulačkám.

Jednoducho na stránke PZP kalkulačky zadáte požadované údaje a kalkulačka vám ukáže ponuky všetkých poisťovní. A naviac prehľadne zoradené. Jednoducho si tak budete môcť nájsť najvýhodnejšie PZP bez toho, aby ste študovali podmienky jednotlivo na stránkach všetkých poisťovní.

A rovnako jednoducho môžete PZP aj uzavrieť. Stačí si vybrať z ponuky a niekoľkými kliknutiami sa prepracujete až k tomu, že vám na email príde zmluva, ktorá sa stane platnou zaplatením poistného.

Zdroj obrázka:

Autor: George Rudy / Shutterstock.com