Kariéra

Pracujete z domu? Naučíme vás, ako pracovať efektívnejšie

Stále viac žien uprednostňuje možnosť pracovať z domu. Ak máte takúto možnosť aj vy, určite ste rada, že ju môžete využiť. Mnohé z vás sa však sťažujú na to, že svoju prácu nerobia tak efektívne ako keď sa nachádzajú na pracovisku. Chcete pracovať efektívnejšie? My vám poradíme ako na to.

 

Všetky úlohy si zapisujte

 

Vôbec nebude vadiť, keď budete mať celú pracovnú dosku oblepetú štítkami s rôznymi poznámkami. Ak si chcete urobiť svoju prácu čo najlepšie, čo najefektívnejšie, zaveďte si diár, resp. si nachystajte poznámkový blok, do ktorého si budete značiť úlohy, nápady, ale aj termíny stretnutia s klientmi. Dôležité je, aby ste sa sústredili len na prácu a nie na elektrické autíčka na batérie, ktoré sú porozhadzované po byte.

 

Neodbiehajte od práce

 

Vy sama si určíte odkedy dokedy budete pracovať. Sama si nastavíte režim, ktorého sa budete musieť držať, aby ste si prácu poctivo urobili. Pracujete v domácom prostredí a preto je pochopiteľné, že vás zo začiatku bude všetko rozptyľovať. Postupne si však na všetko zvyknete. Treba mať však pevnú vôľu a neodskakovať od práce k umývaniu okien a umývaniu roliet.

 

Vyzlečte sa z pyžama

 

Aj keď vás to bude lákať pracovať v pyžame, rozhodne v ňom nepracujte. Váš mozog bude nastavený na oddych v posteli a na spánok a práve preto sa na prácu nebudete môcť plnohodnotne sústrediť. Dajte sa do niečoho pohodlného. Rozhodne nemusíte doma sedieť v krátkej sukni a v elegantnej blúzke. Určite to však nesmie byť pyžamo. Dávajte ho zo seba dole hneď, ako ráno vstanete a v spálni odostriete vaše štýlové záclony.