Zdravie

Problémy s erekciou – problém, ktorý potrápi viaceré páry

Sexuálny život je pre partnerský život potrebný, nevyhnutný. Keď to ale začne v spálni pokrivkávať, viaceré páry sú frustrované, hádžu chybu na druhého a riskujú tak odlúčenie.

Nielen stereotyp, ale aj problémy s erekciou môžu vážne naštrbiť vzťah partnerov. Ak máte pocit, že váš partner nepodáva také výkony ako predtým, môže sa jednať o problémy s erekciou.

Predčasná ejakulácia 

Viacerí mladí muži sa trápia s predčasnou ejakuláciou. Predčasná ejakulácia je keď muž nedokáže udržať erekciu. S týmto majú problémy najmä muži, ktorí ešte len spoznávajú ako funguje penis. V prípade, že sa tento problém opakuje, ide o sexuálnu dysfunkciu, ktorá je riešiteľná, len sa muž nesmie báť tento problém riešiť.

Podpora zo strany partnerky 

Problém s udržaním alebo dosiahnutím erekcie môže u muža vyvolať depresie a strach z milovania. Mnohí muži sa uzatvárajú do seba, v podstate sa hanbia za to. Problémy s erekciou sú riešiteľné, preto vy ako partnerka podporte svojho muža. Vaša podpora je veľmi dôležitá. Odsudzovať partnera za tento problém nie je správne, aj keď niektoré ženy to tak robia. Ak čím skôr podporíte svojho partnera v hľadaní príčiny a nastavení liečby tohto problému, tým skôr sa za dverami spálne vráti všetko do normálu. Váš muž pocíti zlepšenie erekcie, vy zase zlepšenie za dverami spálne.

Príčiny  

Príčin, ktoré spôsobujú problémy s erekciou, môže byť viacero. Väčšinou sa jedná o nezdravý životný štýl, fajčenie, alkohol, rýchle občerstvenie, nadmerný stres, časté používanie technológií, minimum pohybu a nedostatok spánku. Ak sa zhodujete aspoň s niektorým, je čas na zlepšenie. Uvidíte, že akonáhle zlepšíte svoj životný štýl, erekcia sa upraví.

Nenechajte zbytočne pokaziť vzťah kvôli zlej erekcii a pomôžte partnerovi prekonať problémy s erekciou. Pomoc partnerky je v tomto prípade nevyhnutná.

 

Zdroj obrázka: 

Autor:  Just dance / Shutterstock.com