Zdravie

Venujte počas jesene viac pozornosti svojmu zdravotnému stavu a vzhľadu

Aktuálne ročné obdobie a pandémia koronavírusu nepridávajú na našej nálade. Každý rok počas pochmúrneho jesenného počasia hľadáme maličkú iskierku nádeje, podnet, ktorý zmení našu náladu a budeme sa opäť cítiť plní energie.

Venujte počas jesene viac pozornosti svojmu zdravotnému stavu a vzhľadu.

Pozor na suchú pokožku 

Počas chladných ročných období máme tendenciu sa sprchovať pod prúdom horúcej vody. Práve sprchovanie pod prúdom horúcej vody, vietor a chlad sú veľmi rizikové pre našu pokožku. Počas jesene by ste mali pravidelne hydratovať svoju pokožku. Obmedziť by ste mali aj sprchovanie pod prúdom horúcej vody.

Vždy po kúpeli použite kvalitné pleťové mlieko a zameriavajte sa na hydratáciu komplet celého tela. V tomto období zaznamenáte najmä vysušené dlane, stvrdnutú kožu na chodidlách a pravidelne suchú pokožku tváre. 

Venujte viac času hygiene zubov

Bolesť zubov vie prekvapiť každého z nás. Príde nečakane a častokrát nezaberá ani liek proti bolesti. Ak chcete venovať počas jesene viac pozornosti zdravotnému stavu, venujte viac času práve hygiene zubov. Chlad a výkyvy teploty zuby neznášajú práve najlepšie a práve v tomto období máme viac tendenciu piť čaje a kávu, ktoré sa odzrkadľujú aj na farbe zubov. Práve káva a čierny čaj totiž spôsobujú žltnutie zubov. Pomôcť si môžete jednoduchým domácim bielením zubov pomocou bieliacich pásikov. V tomto období je ale dôležité zamerať sa na dôkladne čistenie, aby ste sa vyhli gingivitíde.

Posilnenie imunity potravinami

V tomto období je dôležité posilniť imunitný systém. Ako inak, ak nie zdravými potravinami? Odporúčame konzumovať zelenú papriku, citrusové plody, čerstvý zázvor, kyslú kapustu a kyslomliečne produkty. Posilnenie imunity zvnútra práve konzumáciou zdravých potravín vás bude chrániť pred vírusmi. Počas jesene potrebujeme najmä vitamín C.

Zdroj obrázka:

Autor:  paffy / Shutterstock.com