Rodina

Viete ako uplatniť svoj nárok na rodinné prídavky v Nemecku?

Ak pracujete v Nemecku, komunikácia s tamojšími úradmi pre vás nemusí byť jednoduchá. Možno sa v práci dorozumiete ľahko alebo nemčinu vôbec nevyužívate, ale pri komunikovaní s úradom v Nemecku to nemusí byť také jednoduché. Vaša práca v zahraničí má určite viacero výhod, jednou z nich je jednoznačne aj nárok na prídavky na deti. Viete ako si uplatniť svoj nárok na tieto prídavky a ako podať žiadosť?

Komunikácia s úradmi je kapitola sama o sebe aj na Slovensku, nehovoriac o tom, že to u viacerých môže vyvolať hrôzu v cudzom jazyku. Komunikáciu je potrebné si zjednodušiť a vďaka tomu bude pre vás uplatnenie nároku na rodinné prídavky na deti v Nemecku hračkou.

Kalkulačka a vyplnenie žiadosti

Služba Kindergeld vám ponúka online kalkulačku, ktorá na základe zadaných údajov zadarmo vypočíta výšku vašich prídavkov. Prostredníctvom tejto služby jednoducho zistíte či máte nárok na prídavky na deti v Nemecku, v akej výške si ho môžete uplatniť a vďaka sprievodnému formuláru si môžete vyplniť žiadosť, ktorú následne odošlete nemeckým úradom. Online priestor ponúka toto rýchle a jednoduché riešenie pre všetkých, ktorí pracujú v zahraničí, majú deti a menšie obavy z komunikácie so zahraničnými úradmi.

Uplatnite si nárok na to, čo je vaše

V prípade, ak máte istotu v tom, že máte nárok na rodinné prídavky v Nemecku, neváhajte o nich požiadať. Kindergeld pracuje na základe aktuálne platnej legislatívy a vďaka tejto aplikácii sa dozviete aj to, aké ďalšie dokumenty budete potrebovať ku odoslaniu oficiálnej žiadosti nemeckým úradom. Z pohodlia vášho domova získate peniaze, na ktoré máte nárok a to všetko s pomocou šikovných odborníkov na financie a komunikáciu so zahraničnými úradmi. Príspevok na jedno dieťa môžete v Nemecku získať vo výške 2628 eur a to sa už skutočne oplatí.