Tehotenstvo

3. týždeň tehotenstva

Až v 3. týždni žena skutočne otehotnie

Ako už bolo uvedené v minulom dieli seriálu o tehotenstve, k oplodneniu vajíčka dôjde medzi 14. a 21 dňom menštruačného cyklu. V prvom ani druhom týždni tehotenstva ešte nie ste fakticky tehotná, pretože tehotenstvo sa začína počítať od prvého dňa poslednej menštruácie pred otehotnením.

Ako prebieha 3. týždeň tehotenstva

Ak ste v treťom týždni tehotenstva, potom menštruačný cyklus nebude končiť pravidelným mesačným krvácaním, a tak môžete zistiť, že ste tehotná. Niektoré budúce mamičky si to ani neuvedomí a svoj stav zistí až v 2. lunárnom mesiaci, keď už je im nedostavenia sa menštruácia podozrivé. V tomto období už tehotenský test spoľahlivo ukáže, či je žena v inom stave.

Dopadol Váš tehotenský test pozitívne?

Keď tehotenský test vyznie pozitívne, alebo keď sa nedostaví menštruácia, mala by sa žena objednať na prehliadku k ženskému lekárovi. Gynekológ Vám potvrdí, či ste skutočne tehotná a vykoná zdravotnú prehliadku. Nedostavenie sa menštruácia síce môže znamenať tehotenstvo, ale tiež nemusí. Je to len jeden z príznakov gravidity a môžu to zapríčiniť aj iné faktory. Vyčkajte, či sa menštruácia len neodsúval a ak už je Vám situácia podozrivá, objednajte sa na prehliadku.
Tehotné ženy prichádzajú ku gynekológovi spravidla medzi 7. – 12. týždňom tehotenstva.

Embryo v 3. týždni tehotenstva

Ku koncu tretieho týždňa tehotenstva má embryo už asi pol milimetra.