Vzťahy

Aké sú naše najčastejšie chyby

Nikto nie je bez chyby a každý máme veľké množstvo chýb. Aké sú tie najčastejšie chyby a prečo sa nimi zaoberáme?

Najčastejšia chyba je to, že nie sme tak úspešní, ako by sme si sami želali. Toto rieši veľa ľudí a dokonca aj tí, ktorí sú podľa nás už na vrchole. Pre takýchto ľudí je stále ich cieľ vyššie a vyššie a je veľmi ťažké, sa dostať tam, kam by sami chceli, pretože žijú vo vidine, že majú možnosti byť ešte ďalej, než sú.

Nemusíte však nutne byť takýto karierista, aby ste sa dostali do pozície, kde si uvedomujete, že nie ste natoľko úspešní, ako by ste mali byť. Ľudia sú v týchto situáciách veľmi nešťastní a rieši, v čom byť lepší.

Ďalšia veľká neresť a chyba je hádanie sa. Ak ste chytrí, snažíte sa hádkam skôr vyhýbať, než je vyvolávať, ale sú aj takí ľudia, ktorí si vyložene vyžívajú v tom, že sa radi hádajú a vyvolávajú konflikty, tam kde si môžu dokázať, že sú niečo viac.

Najradšej hádky vyvolávajú v obchodoch a reštauráciách, pretože tu je niekto nemôže poslať do patričných miest a je nútený s nimi skôr súhlasiť, než im odporovať. Ak ste chytrí, tak toto nerobíte. Ak ste jednoduchšie, potrebujete si niečo dokázať a zvýšiť si tým svoje sebavedomie, potom sa takto radi dávate s niekým, kto na vás nie môže do sporu.

Ďalšia chyba je tiež v tom, že nestíhate. Nedokážete si správne naplánovať čas a potom máte pocit, že deň strašne rýchlo utiekol a vy ste vôbec nestihli to, čo ste stihnúť mali. V prvom rade si nedávajte príliš veľa úloh, pretože budete uštvaní a budete večer nahnevaní sami na seba za to, že nestíhate to, čo by ste stihnúť chceli.

Zlá vlastnosť je aj tá, kedy nečítate. A teraz nie je reč o knihách, ale o pravidlách, právach, povinnostiach a ostatných …. Často tak prehliadnu veľmi dôležité veci a nestačíte sa diviť tým fatálnym následkom.