Vzťahy

Tipy, ako vybrať dobrý zásnubný prsteň


Zásnuby sú významnou udalosťou v živote partnerov. Práve od vyslovenia čarovného slovíčka áno sa partneri stávajú snúbencami a neskôr aj manželmi.

Ako vybrať zásnubný prsteň z tak veľkej ponuky, aby ste mali istotu, že sa bude partnerke páčiť?

Vyberte správnu veľkosť

Pri hľadaní vhodného zásnubného prsteňa by ste mali vedieť akú veľkosť prsteňa nosí vaša partnerka. Veľkosť prsteňa je potrebné vedieť už pri výbere snubného prsteňa. Úpravy veľkosti sú možné, väčšinou však za poplatok. Navyše úprava veľkosti je možná maximálne o jednu veľkosť a nie vždy sa podarí zakryť zmeny veľkosti na prsteni. Predsa len je to veľký zásah do prsteňa, čo sa na ňom samozrejme aj prejaví. Veľkosť prsteňa sa dá zistiť úplne jednoducho. Vezmete prsteň zo šperkovnice, ktorý partnerka nosieva a pôjdete s ním do klenotníctva, kde vám následne zistia veľkosť prsteňa, ktorú partnerka nosí. Keď už budete vedieť veľkosť, prsteň sa vám bude ľahko vyberať. 

Typ prsteňa

Minimalistický so vsadenými kameňom, alebo široký s výrazným kameňom? Všetko záleží od toho, aký typ prsteňov partnerka nosí. Typ prsteňa vyberajte vždy podľa toho, aby jej ladil k tým, ktoré už doma má. Ak by ho partnerka nemala s čím zladiť, bol by to menší problém. Dávajte si preto na toto veľký pozor, aby ste ju výberom prsteňa nesklamali. Ponuka snubných prsteňov je veľká, takže sa nemusíte báť, že by ste mali problém nejaký vybrať.

Materiál

Striebro alebo zlato? Aj toto je pri výbere zásnubného prsteňa veľmi dôležité. Ženy momentálne preferujú najmä biele a ružové zlato. Je však dôležité potom k zásnubnému prsteňu zladiť aj svadobné obrúčky. Myslite preto na to, aby materiál vyhovoval vám obom. Výber zásnubného prsteňa si nenechávajte na poslednú chvíľu, nakoľko výroba na mieru môže nejaký ten týždeň, či mesiac trvať. Záležať bude od konkrétneho klenotníctva.