Vzťahy

Ako postupovať pri výbere svadobných obrúčok?

Svadba je významným dňom v živote muža a ženy. Jej plánovanie a samotné prípravy sú však príjemnou starosťou.

Jedným z kľúčových momentov pri plánovaní svadby je aj výber svadobných obrúčok. Bez nich by totiž svadba nebola svadbou. Ako si ale nájsť krásne svadobné obrúčky, ktoré vám budú robiť radosť? Ako postupovať pri výbere svadobných obrúčok?

Spravte si prieskum 

Prvým krokom je prieskum. Vyberte si zlatníctvo, ktoré vám predá tie najkvalitnejšie svadobné obrúčky. Pozrite si ponuku zlatníctiev vo vašom okolí, ale určite nevynechajte ani internet. V tejto situácii je výhodou mať možnosť pozrieť si z pohodlia domova ponuku zlatníctva a následne si spraviť prehľad o tom, aké modely majú v danom konkrétnom zlatníctve.

Vďaka prieskumu si vyberiete to najlepšie zlatníctvo a tam si dáte vyrobiť tie najlepšie svadobné obrúčky.

Vyberte si kov, z ktorého budú vyrobené vaše obrúčky 

Keď už budete  mať vybratú konkrétnu predajňu šperkov, teraz si musíte vybrať z akého kovu budú vaše obrúčky. Klasikou je žlté zlato, ale do popredia sa v posledných rokoch dostáva práve biele zlato. Moderné obrúčky z bieleho zlata sú originálne a ak chcete kráčať s dobou, odporúčame vyberať práve takéto obrúčky. Ich krása a zároveň elegancia vás určite oslovia.

Najviac obľúbené sú predovšetkým svadobné obrúčky z bieleho zlata s lesklou povrchovou úpravou. Nielen v šatníku, ale aj medzi šperkami dominuje predovšetkým minimalizmus.

Dôležitá je správna veľkosť 

Aby ste si ale vybrali správne svadobné obrúčky, musíte poznať veľkosť. Veľkosť vám zmerajú priamo v zlatníctve, ale ak sa rozhodnete objednávať cez internet, bude možné si veľkosť zmerať aj priamo doma, a to pomocou špeciálneho krúžku.

Správna veľkosť je dôležitá, nakoľko sa jedná o výrobu na mieru a akékoľvek dodatočné upratovanie by bol príliš veľký a hlavne úplne zbytočný zásah do šperku.

 

 

Zdroj obrázka:

Autor:  IgorAleks  / Shutterstock.com