Vzťahy

Praktické rady pre snúbencov, ktorí plánujú svadbu

Aj keď tohtoročnú svadobnú sezónu zasiahla pandémia koronavírusu, mnohí riskli a spravili si svadbu ešte pred súčasným sprísnením opatrení. Neistota a strach, či sa vôbec svadba uskutoční, nútila mnohých snúbencov presunúť termín svadby o rok neskôr. 

Ak ale plánujete svoju svadbu na budúci rok, aké praktické rady pri plánovaní svadby určite oceníte?

Rezervácia termínu a priestorov

Ako prvú vec, čo by ste mali spraviť, je rezervácia termínu a priestorov. Práve toto býva pomerne rýchlo rezervované, obzvlášť teraz, keď sa viaceré páry rozhodli presunúť svadbu z tohto roka na nasledujúci rok.

Ak nemáte vyhliadnuté priestory, poobzerajte sa po nich. Vyberte však také, ktoré nie sú ďaleko od kostola, či úradu, kde sa plánujete vziať. Ak budete mať hostí z iných miest, či zo zahraničia, určite budete potrebovať aj ubytovanie pre nich. Vtedy je dôležité vyberať priestory, ktoré poskytujú ubytovanie, alebo majú v blízkosti hotel, v ktorých by ste mohli na daný termín zajednať miesto na spanie.

Prieskum medzi klenotníctvami

Obrúčky sú dôležitou súčasťou svadby a mnohí snúbenci by ich najradšej vyberali už hneď po zásnubách. Svadobné obrúčky si vyberajte až po dôkladnom prieskume medzi klenotníctvami. Vtedy získate prehľad v tom, čo konkrétne klenotníctva ponúkajú a vyberiete si to, ktoré má najlepšiu ponuku svadobných obrúčok.

Obrúčky odporúčame vyberať zavčasu, avšak nie rok pred sobášom. Dovtedy sa vám môže zmeniť hrúbka prsta a obrúčky nemusíte navliecť v deň sobáša. Výroba obrúčok však trvá, preto ak už budete mať vybraté klenotníctvo, dohodnite sa priamo u nich, kedy stačí objednávať konkrétny model obrúčok.

Ak teda plánujete svadbu na budúci rok, okrem priestorov a termínu nečakajte s rezerváciou hudby a fotografa. Najmä fotografi majú už väčšinu termínov na budúci rok plných, preto ak chcete mať dobrý výber, zajednávajte ich čo najskôr.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Vitalii Vodolazskyi  / Shutterstock.com