Vzťahy

Využite pomoc pohrebnej služby pri zabezpečovaní poslednej rozlúčky so zosnulým

Smrť blízkej osoby nás vykoľají a prinesie veľký zármutok. Keď sa jedná o blízkeho príbuzného, priameho člena rodiny, o to väčší zármutok prežívame. Cítime sa opustený, pýtame sa, prečo sa to muselo stať práve nášmu blízkemu. Otázky, na ktoré nikto nevie odpovedať, no aj napriek tomu sa ich pýtame. Po smrti blízkej osoby však musíme zorganizovať poslednú rozlúčku so zosnulým. Práve s organizáciou poslednej rozlúčky vám vie pomôcť pohrebníctvo.

Vyberte si pohrebnú službu v meste, kde žijete a kde žil zosnulý

Aby ste to nemali zbytočne komplikované s dohadovaním, oslovte pohrebníctvo v meste, kde žijete, resp. kde žil váš mŕtvy príbuzný. V prípade nejasností máte pohrebníctvo na skok. V týchto ťažkých chvíľach vám práve blízkosť dobrého pohrebníctva dobre padne.

Ak napríklad žijete v blízkosti alebo priamo vo Zvolene, vyberte si pohrebníctvo Zvolen.

Ľudský a citlivý prístup zo strany zamestnancov pohrebníctva

Pohrebníctva poskytujúce pohrebné služby by si mali zakladať predovšetkým na ľudskom a citlivom prístupe. Klienti pohrebníctva sú v danej chvíli citliví, užialení a zaslúžia si ohľaduplný a citlivý prístup zo strany zamestnancov pohrebníctva.

Pri výbere pohrebníctva, ktoré vám zorganizuje poslednú rozlúčku so zosnulým rodinným príslušníkom, sa zameriavajte predovšetkým na toto.

Smútočný obrad by vám pohrebníctvo malo zabezpečiť s vysokým ohľadom na dôstojnosť a tradíciu zabezpečovaných rozlúčok.

Aj keď posledná rozlúčka je posledná príležitosť rozlúčiť sa so svojim milovaným, môže byť zorganizovaná do posledných detailov. Je pochopiteľné, že nemáte silu na organizáciu takéhoto niečoho. S človekom po smrti by sa malo zaobchádzať dôstojne, preto organizáciu samotnej rozlúčky zverte do rúk tým, ktorí vedia, ako na to.