Krása

Ako docieliť krásnych vlasov

Túžite po tom mať skutočne pekné vlasy, ktoré vám bude každý závidieť? Tak potom je treba o svoje vlasy vedieť dokonale starať. Ako sa o svoje vlasy vedieť dobre postarať? Najdôležitejšie je zaobstarať si správny šampón a kondicionér a to podľa typu vašich vlasov.

Sami určite vidíte, či sú vaše vlasy mastné, alebo presušené, či poničené. Podľa toho si potom vyberajte prípravky. Ak ste dobre diagnostikovala svoje vlasy a kúpila si prípravok, ktorý by mal byť pre vaše vlasy ten najvhodnejší, ešte neznamená, že máte vyhrané. Veľmi dôležitá je aj značka šampónu. Aj keď v reklame môžete hltať účinky daného šampónu a byť z nič h nadšený, realita taká vôbec byť nemusí.

Chce to značky skúšať, pričom nie vždy znamená, že najdrahšie bude pre vás najlepšie. Cenou, ani krásnym obalom sa neriaďte. Ak je to možné, vezmite si vzorky šampónov, aby ste ich mohli vyskúšať a medzi sebou porovnať. Na odporúčanie moc nedávajte, pretože každý z nás má vlasy iné a preto to, čo sedí jednému, nemusí vôbec sedieť druhému.

Vlasom určite nepridáte na kvalite, ak sa rozhodnete si ich nechať chemicky ošetriť a to či už farbením, odfarbovaním, alebo trvalú. Po takýchto zásahoch, treba sa im potom venovať ešte aj inak. Vhodné je používať vlasové masky a kôry.

Opäť je dôležité vedieť, čo vašim vlasom chýba a skúšať prípravky, ktoré pre nich budú tými najvhodnejšími. Ak sú vlasy extrémne narušené, odporúča sa hĺbková regenerácia pomocou ampuliek.

Kvalitný dostanete buď v lekárni, alebo v profesionálnom kaderníctve. Ak máte akýkoľvek problém s vlasmi, určite si vždy nechajte poradiť od kaderníka a vyhýbajte sa pokusom na vašich vlasoch, ktoré si budete doma skúšať sami. Ak máte svoje vlasy rada, tak im kvalitnú starostlivosť radšej zaplaťte, než aby ste ľutovala toho, čo ste si neodbornou starostlivosťou sama spôsobila.