Vzťahy

Ako na prvé rande?

Ak v hlave máte zafixovanú vec, že by prvý krok mal urobiť vždy muž, vyžeňte ju! Ak sa vám niekto páči, prečo by ste ho nemohla osloviť sama? Či už sa poznáte z práce, z kultúrne podujatia alebo spolu jazdíte každé ráno v MHD alebo je to vzdialený bratranec priateľa vašej kamarátky, a ak máte pocit, že aj jemu sa pozdávajú, je čas pozvať svoj nový objav na prvú schôdzku. Alebo ste na rande už pozvaná, ale máte strach?
Skúsim vám dať pár rád, vďaka ktorým by prvá schôdzka nemusela skončiť fiaskom.

1. Príprava

Väčšina žien si myslí, že sa musí čo najviac naparádit, aby urobili dojem. Áno, nie je zlé vyzerať pekne, ale nemeňte seba samu. Keby sa schôdzka prehupla na niekoľko ďalších a na následný vzťah, nemusel by si vás vážiť, keby zistil, že ste zo seba celý čas robila niekoho iného, než kým naozaj ste. Vezmite si nejaké nepríliš vyzývavé šaty, vlasy si rozpustite a maximálne do nich dajte sponku, jemne sa nalíčte a môžete vyraziť! Odporúčam aj zabudnúť na slovo „rande“, pretože potom budete vystresovaná. Jednoducho si povedzte, že idete von s pekným chlapom a že nemôžete nič stratiť.

2. Lov

Už ste spoločne zasadli k stolu v peknej reštaurácii a začínate cítiť neistotu? Neviete, čo s rukami a s celým telom? Najdôležitejšie sú oči. Dokážu toho totiž povedať koľkokrát viac, než milión slov. Neuhýbajte pohľadom, ak sa na vás pozrie. Naopak. Očný kontakt udržte, usmejte sa a až potom sa pozrite inam. Ďalší bod – naučte sa hovoriť. Z vlastnej skúsenosti viem, že ľuďom často robí problém hovoriť s cudzím človekom, a čo potom, keď je to náš vyvolený? Radím vyskúšať si to nanečisto. Mnoho ľudí si hovorí, že predsa nebude hovoriť na zrkadlo, ale verte mi, je to skvelý pomocník. Počas rozhovoru nemyslite len na seba. Nezabodujete, keď bude neustále opakovať slovo „ja“ alebo keď budete chcieť, aby bolo všetko presne podľa vašich predstáv. Niekedy vydýchnite a nechajte taky hovoriť jeho. S tým súvisí sebavedomie. Muži majú radi sebavedomé ženy, ale všetko s mierou. Nemusíte sa hneď na prvej schôdzke pochváliť so všetkými úspechmi a robiť zo seba sveták. Buďte svoje, ale v tomto sa skúste trošku brzdiť. Hlavný bod? Smejte sa jeho vtipom!

3. Čo chcem?

Uvedomte si, či chcete len flirt, známosť na jednu noc alebo dlhotrvajúci vzťah. Podľa toho by sa totiž mal vyvíjať záver vašej schôdzky. Ak chcete len flirt, stačí párkrát mrknúť alebo omylom odhrnúť ramienko a zároveň s tým sa roztomilo zašklebit a usmiať – to koľkokrát môže viesť aj k tej známosti na jednu noc. Ovšem ak hľadáte naozajstný vzťah, nerobte zo seba hneď divoška (na to príde rad neskôr). Po celý čas stretnutia sa jemne usmievajte a stále dávajte pozor, nech vidia, že ho počúvate. Pri lúčení prehoďte vetu typu, že to bol fajn večer a zase niekedy (aby ste ho hneď nevystrašil) au toho pozdvihnite hrudník, ak máte sukňu či šaty, odhaľte kúsok lýtka, usmejte sa, pozrite sa mu hlboko do očí, ľahko hybná pery a nežným krokom sa vydajte domov.

 

Ak ale už po piatich minútach zistíte, že to s tým mužom nemá zmysel, netrápte seba ani jeho a narovinu mu to povedzte – milo samozrejme. Ak naopak máte dobrý pocit, tak si pri odchode nezabudnite povedať, že láska potláča vrásky!