Krása

Domáce odličovač make-upu

Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá súčasť života každej ženy. Odličovače, ktoré sú k dostaniu v drogérii, stojí okolo 3 Euro, mnohé z nich odvedú skvelú prácu

Po odlíčení sú na pleť aplikované rôzne nočné krémy, ktoré majú vyživovať pleť. Kvalitný nočný krém sa opäť šplhá na sumu okolo 6 Euro. Mnohé z nás používajú namiesto nočného krému napríklad kokosový olej, ktorý prospieva nielen pleti, ale aj celej pokožke tela. Aby ste nemuseli míňať peniaze za odličovač a nočný krém, prinášame vám návod, ako tieto dve veci spojiť v jedno.

Príprava domáceho odličovače

Potrebujeme:

  • Umývací gél pre citlivú detskú pokožku, ktorý nedráždi okolie očí
  • Olej – kokosový, olivový, detský
    2,5 dcl vody
  • Nádobu na premiešanie odličovače
  • Veľkou a malou lyžicu
  • Nádobku na uskladnenie odličovače

Ako na to

Do väčšej nádobky nalejeme 2,5 dcl obyčajnej vlažnej vody. Pridáme dve polievkové lyžice umývacieho gélu, premiešame. Ďalej pridáme jednu lyžicu oleja. Odporúčam použiť kokosový olej alebo detský olej, ak máte naozaj suchú pleť, pridajte dve lyžice oleja. Myslite tiež na to, že sa blíži zima a pleť bude namáhaná mrazom, výživa olejom vašej pleti prospeje. Celú zmes dôkladne premiešajte. Nakoniec ju zlejte do nádobky, kde bude odličovač uchovávaný. Je možné použiť najrôznejšie poháre, pre ľahšie nanášanie na odličovacie tampóny je však lepšie použiť napríklad fľašu od starého odličovače.

Odličovač je hotový. Príprava je, ako samy vidíte, veľmi jednoduchá a nenáročná, zvládne ju naozaj každý. Správne odlíčenie je zaisťované umývacím gélom, ktorý vašu pleť vyčistí od make-upu, olej potom vašu pokožku vysušia.

Po prebudení, než svoju pleť vystavíte ranným prízemným mrazíkom, si pleť natierajte kokosovým olejom. Starostlivosť o pleť je v tomto období oveľa viac dôležitá ako v období jari a leta. Navyše, ak máte problematickú pleť, po niekoľkých dňoch začnete vidieť aj cítiť, ako sa vaša pleť zotavuje a nedokonalosti miznú. Kokosový olej je pre pleť a pokožku všeliek.