Voľný čas

Nájdite si letnú dovolenku pri mori, s ktorou budete nadmieru spokojní

Letné dovolenky pri mori sú dnes dostupnejšie ako na začiatku milénia. Ak ste ale tento rok ešte neboli pri mori a túžite si v závere leta dopriať morský vánok, teplé more a krásne dovolenkové stredisko, máme pre vás návod, ako si nájsť letnú dovolenku, s ktorou budete nadmieru spokojní.

Aký spôsob dopravy preferujete?

Na začiatok si ujasnite, ako sa chcete dostať na letnú dovolenku. Ak preferujete vlastnú dopravu (autom), uprednostňujte letnú dovolenku v Chorvátsku. Tam sa dostanete bez najmenších problémov vlastným autom za pár hodín. Okrem Chorvátska ale môžete ísť aj do Talianska. Lido do Jesolo alebo Bibione sú lacné dovolenkové destinácie dostupné aj vlastným autom.

Odporúčame vám ale zajednať si na istotu ubytovanie cez cestovnú kanceláriu. Vyhnete sa tak behaniu z jedného ubytovania do druhého po niekoľkých hodinách cestovania.

Chcete luxus? Navštívte Sardíniu

Ak vám nevadí priplatiť si za luxus, odporúčame vám zajednať si dovolenku na Sardínii. Sardínia je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý patrí Taliansku. Vyniká krásnymi prírodnými rezerváciami, nedotknutou prírodou, plážami s bielym pieskom, ale aj chutnými jedlami.

Ceny za dovolenku na tomto ostrove sú v porovnaní s talianskym pobrežím a Chorvátskom drahšie, ale dovolenka stojí rozhodne za to. Odporúčame vám ale zajednať si dovolenku čím skôr. Mohlo by sa stať, že už nenájdete voľný termín, nakoľko Sardínia je vyhľadávanou destináciou a má byť prečo.

K luxusným destináciám patrí okrem Sardínie aj ostrov Korzika. Tým, že tento ostrov je veľmi hornatý, nájdete tam len pár dovolenkových stredísk, ktoré však dýchajú luxusom a francúzskou eleganciou.

Strava

A na záver si ujasnite, ako sa chcete stravovať. Ak plánujete cestovať, odporúčame vám skôr polpenziu. Ak ste veľkí hladoši a chcete si dopriať veľký výber jedál na raňajky, obedy a večere, zajednajte si all inclusive dovolenku.