Voľný čas

Plánujete dovolenku pri vode? Toto by ste si do batožiny nemali zabudnúť pribaliť

Aj keď pandémia zmarila dovolenkové plány viacerým Slovákom, neznamená to, že toto leto nebude možné tráviť pri vode. Na Slovensku máme množstvo prírodných nádrží a aquaparkov, v ktorých sa môžete do sýtosti vykúpať.

Ak ale plánujete dovolenku pri vode, čo by ste si nemali zabudnúť pribaliť do batožiny?

Aspoň jedny – dve náhradné plavky 

Nikdy neviete, či sa vám pri plávaní, alebo šantení vo vode plavky neroztiahnu, nepretrhnú. Práve z tohto dôvodu je dobré, aby ste si do priestrannejších cestovných kufrov pribalili aspoň jedny, či dve náhradné plavky. Máme na mysli pre všetkých členov rodiny. Najmä deti sa pri šantení vo vode a tobogánoch môžu tak blázniť, že sa im plavky roztrhnú.

Krém/ gél na popálenú pokožku

Pri spálení pokožky trpíme a určite sa to každej z vás aspoň raz v živote stalo, že ste sa na dovolenke spálili a pokožku ste mali úplne červenú. Spálená pokožka páli a preto je potrebné ju upokojiť chladivým gélom či krémom na popálenú pokožku.

Zoberte si ho do zásoby, nakoľko nikdy neviete, či ho nebudú potrebovať všetci členovia rodiny.

Pevná obuv 

Sandále a šľapky budú síce vašimi najvernejšími spoločníkmi, ale akonáhle pôjdete na väčší výlet, potrebujete mať pevnú nohu a to v sandáloch a šľapkách mať nebudete. Do batožiny si preto pribaľte dámske tenisky, ideálne pohodlné dámske tenisky na platforme. Žiadne kamienky a náročnejší terén vám vadiť nebude. Noha bude dostatočne pevná.

Pokrývka hlavy

V batožine by vám nemala chýbať ani pokrývka hlavy. Deťom odporúčame detské šiltovky, či šatky. Ženy by si mali brávať trendy slamené dámske klobúky. A muži? Muži by si mali dávať na hlavu pohodlné šiltovky.

Ak budete tráviť veľa hodín na priamom slnku, pokrývka hlavy je viac než len nutná. Chránite tvár pred spálnením a chránite sa pred úpalom, ktorý vám vie narobiť množstvo problémov.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  sakkmesterke / Shutterstock.com