Voľný čas

Poznávajte krásy východného Slovenska z Michaloviec

Michalovce, okresné mesto v Košickom kraji, majú strategickú polohu pre každého, kto chce poznať krásy východného Slovenska, ale aj miestne pamiatky. Nájdite si tu pekné ubytovanie a príďte si sem užiť svoju dovolenku trebárs s celou rodinou.

Mestečko Michalovce a jeho okolie, to je Zemplín. Ide o najvýchodnejšiu časť Slovenska, ktorá sa rozprestiera od tokajských viníc ležiacich pri rieke Tise, až po slovensko-poľsko-ukrajinské pomedzie, horu Kremenec. Územie vymedzujú Slánske vrchy, Karpaty, východ Latorica, Laborec a Vihorlat.

Ubytovanie Michalovce vás dostane do centra krás východnej časti Slovenska bohatej na turisticky obľúbené miesta. Navštíviť tu môžete Zemplínsky hrad, Jasenovský hrad, Michalovský hrad, Brekovský hrad, Stropkovský hrad, Bakovský hrad, Tibavský hrad i Čičavu. Ďalšími zaujímavými zrúcaninami sú hrad Parič v Trebišov, či hrad Vinné, z ktorého je nádherný výhľad na Michalovce.

Na Zeplínsku šíravu miesto k moru

Pokiaľ ide o rekreáciu, obľúbenými vodnými plochami sú Zemplínska šírava (tretia najväčšia vodná plocha na Slovensku), Veľká Domaša, ale aj Morské oko, Vinenské jazero či vodná nádrž Starina. Sú to skvelé miesta pre vodné športy a obľúbené turistické destinácie.

Obujte si pohorky a vyrazte

Milovníci outdooru navštevujú s obľubou chránenú pamiatkovú rezerváciu Vihorlatské vrchy, národný park Poloniny a Bukovské vrchy. Ide o krásne a unikátne miesta pre turistiku, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Hauzi.sk vám pomôže nájsť vhodné ubytovanie, aby ste to na svoje expedície mali na skok.

Za kultúrou aj do múzeí

Ani východ Slovenska nie je chudobný na zaujímavé múzeá. Svetovo známe sú Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, ale aj Medzinárodná galéria MIRO v Sninej. Z múzeí stoja za návštevu Vlastivedné múzeum v Trebišove, Vihorlatské múzeum v Humennom a Zemplínske múzeum v Michalovciach.