Krása

Prečo nezanedbávať jesennú manikúru a ako zvoliť dobrý lak na nechty?


Teplé leto skončilo a prichádza kruté obdobie jesene a zimy, ktoré by však nemalo znamenať koniec manikúry. Pekne nalakované nechty majú totiž rovnaký efekt tak v lete, ako aj v zime! Na čo by ste mali pri jesennej manikúre, najmä lakovaní nechtov, dbať?

Lak na nechty je nádhernou ozdobou, ktorú jednoducho milujeme. Najmä v lete, kedy sú naše nechty na nohách a rukách odhalené širokému okoliu. Obyčajné nalakovanie nechtov dokáže pozdvihnúť náš image na novú úroveň. Dôležité je však kvalitné lakovanie, zle nalakované nechty, pri ktorých lakovaní naviac využijete nejaký lacný lak zo supermarketu, rozhodne nie sú lákavé. Kvôli kvalitnému lakovaniu nechtov však nemusíte navštevovať manikúru, poradíte si aj sami doma. Stačí len poznať niekoľko základných pravidiel.

Odolnosť nadovšetko

Ak chcete, aby lak na nechtoch vydržal bez poškodenia čo najdlhšie, v prvom rade je dôležité kupovať kvalitné laky. Tu sa k slovu dostávajú tzv. gél laky, ktoré sú voči klasickým lakom neporovnateľne odolnejšie. Gél lak je odolnejší voči vonkajším vplyvom a na nechtoch vydrží aj niekoľko týždňov. To sa obzvlášť hodí v období jesene, kedy sa vám nechce nechty lakovať každých niekoľko dní. Existujú dve formy gél laku – one step a base/finish. Prvý typ je jednoduchší na aplikáciu, keďže stačí naniesť jednu jedinú vrstvu gél laku, v prípade typu base/finish musíte najprv naniesť základnú vrstvu a následne vrchnú vrstvu. Vo všeobecnosti však platí, že aplikácia gél laku na nechty je skutočne jednoduchá, zvládnete ju aj sami doma a výsledok bude skutočne profesionálny.

Samozrejme, možnosťou sú aj klasické laky na nechty, ak zvolíte kvalitného výrobcu, lak vám tiež vydrží poriadne dlho. Kvalita samotného gél laku alebo laku však nie je jedinou vecou, ktorá ovplyvňuje kvalitu finálneho výsledku. Po aplikácii laku alebo gél laku na nechty je potrebné nechať lak zaschnúť pod UV lampou, pod ktorou získa lak požadovanú tvrdosť. Až potom bude mať požadované vlastnosti.

Jesenné farby lakov

Obdobiu jesene prispôsobte farbu laku. Dobré je voliť typické jesenné farby – horčicovú, tmavozelenú, modrú, vínovú či tmavočervenú. Tieto farby sa skvele hodia k jesennému počasiu, ale aj jesenným outfitom. Farbu laku môžete prispôsobiť vašim obľúbeným svetrom či mikinám, ktoré v jesennom období nosíte. Ak hľadáte skutočne kvalitné laky a gél laky na nechty v zaujímavých farbách, odporúčame produkty dostupné na webe NaniNails. V ponuke nájdete najkvalitnejšie výroby, ku lakom si tu naviac môžete dokúpiť aj rôzne doplnky, alebo dokonca celé sady na modeláž gél lakom.

Tak neváhajte, spravte svoje nechty dokonalými aj vy a cíťte sa skvelo počas celej jesene!