Krása

Problém nevýrazného obočia

Obočie trápi veľa žien, a preto si ho trhajú a trhajú, a často to dokonca aj preženú. Lenže čo keď tam tie chĺpky proste fakt chýba alebo obočie nie je pomaly ani vidieť?

Dokresliť!

Prvým riešením je dokreslenie ceruzkou. Ceruzku vol. Mäkkú, ktorá sa ľahko rozmaže, aby v obočí nezostali tmavej fľaky, a v odtieni tvojich prirodzených vlasov. Ak by si vybrala moc svetlý odtieň alebo naopak treba čiernu, mohlo by to pokaziť celé líčenie. S dokreslováním sa nijako nepiplej, ale rob každý chĺpok rýchlym ťahom. Nekreslite chĺpky po celej dĺžke obočie, pôsobí to neprirodzene.
Druhým variantom je, že môžeš obočie dokresliť tiene. Nanášaj je pomocou štetca, ktorý používaš na gélové linky alebo iného zešikmeného štetca. Opäť daj pozor na to, aké tiene použiješ a rozhodne používaj vždy matné! Po dokreslenie chĺpkov Prejdi obočie kefkou alebo vymytými kefkou zo starej maskary. Ak máš nepoddajné obočie, môžeš ho skrotiť gélom na obočie, lakom na vlasy alebo bezfarebnú riasenkou.

Farbenie

Mnoho ľudí v dnešnej dobe chodí na farbenie obočia a mihalníc ku kozmetičke. Mnohokrát sa potom ani nemusí maľovať. Nie je to nijak extra drahá záležitosť, cena sa pohybuje okolo 80-150 Sk a farbenie sa musia po mesiaci obnoviť. Zafarbiť sa ale môžeš aj sama doma, v drogériách určite nejaký prípravok zoženieš.

Permanentné obočie

Ak ti napríklad obočie vyzeralo alebo tí jednoducho od narodenia moc nerastie a teba už nebaví ho neustále dofarbovať, skvelým riešením je permanentný make-up. Je to vlastne farbenie, ktoré sa aplikuje pomocou ihly do kože. Cena je tu už oveľa vyššia a neponúka ju každý salón, navyše sa musí po 2-3 rokoch obnovovať. Permanentný make-up vyzerá veľmi neprirodzene.

Nakoniec, dobrým riešením by bolo aj samotné tetovanie!

5 pravidiel, ako sa vyhnúť dokresľovanie obočie

1. Nevytrhávajte hornú líniu obočia, väčšinou tam ani nie je čo trhať. Zameraj sa skôr na koniec a začiatok obočie a na spodnej línii. Tieto tri miesta dokážu s obočím urobiť divy oveľa viac, než horná línia.

2. Pred trhaním obočia zamaskujte chĺpky, ktoré chceš vytrhať, korektorom. Zistíš tak, ako bude vyzerať výsledok.

3. Pred trhaním chĺpky učeš hrebienkom alebo starým kefkou od riasenky.

4. Neponáhľaj.

5. Chĺpky Netrhaj po trsoch a dobre si rozmysli, ktorý zrovna trháš.