Vzťahy

Prvé stretnutie s drahou polovičkou vašich detí

Narodenie dieťaťa je v ľudskom živote to najkrajšie a najdôležitejšie. Každý rodič sa na bábätko strašne tešia a nemôže sa dočkať, až svoju malú ratolesť bude správať. Ovšem vaše deti budú rásť a až raz budú mať prvého partnera či partnerku, vy si stále budete myslieť, že je to vaše bábätko.

Už nie som dieťa, chcem svoj život

Každé dieťa dospieva a ani to vaša nebude výnimkou. Pravdou je, že niektoré skôr, niektoré neskôr, avšak raz to príde u každého dieťaťa. A s dospievaním prichádza prvé lásky, prvé rande. Samozrejme, že hneď prvá láska nemusí byť trvalá, avšak ak je trochu dlhšieho trvania, tak sa s ňou určite stretnete aj vy. A to býva problémom, rodičia ťažko znášajú, že ich malé bábätko miluje aj niekoho iného, než svoju mamičku a otecka, najmä ak sa vám ona vysnívaná osoba nezdá pre vaše dieťa dosť dobrá.

Nikto nie je dosť dobrý pre moje dieťa

Vo väčšine prípadov nebýva problém to, že si vaša dcéra či syn nájde niekoho k sebe. Problém je v tom, že drahá polovička vášho dieťaťa nie je podľa vašich predstáv. Niekedy sa jednoducho musíte zmieriť s tým, že všetko nebude podľa vás. Horšie je, ak si vaše dieťa naozaj dokáže niekoho problémového, ale aj tak nesmiete nikdy nikoho zakázať. Zakazovať sa s niekým stýkať rovnako nepomôže. Vaše dieťa to bude lákať o to viac a čo je horšie, bude to robiť aj na truc a začne vám klamať, aby sa s danou osobou mohlo stýkať za vašim chrbtom. Preto je lepšie trochu sa zaťať a prekusnúť aj problémový typ, len aby si na to vaše dieťa prišlo samo, alebo sa tiež môže stať, že sa daná osoba zmení. Nebýva to častá situácia, ale pokojne sa to stať môže.

Najlepšia situácia k zoznamovanie je obed

V prípade, že za vami príde vaše dieťa s tým, že by si rado domov priviedlo svojho priateľa či priateľku, bolo by od vás pekné, aby ste vytvorili príležitosť na zoznámenie. Úplne ideálne je, keď potenciálny drahú polovičku vášho dieťaťa pozvete na jedlo, či už na obed či na večeru. Avšak pozor na to, aby nešlo o moc slávnostný či oficiálny obed, pretože to vytvára len nervozitu a strach, nech vám, tak aj dieťaťu a aj priateľovi či priateľku. Prvýkrát by u vás mal či mala zajesť drahá polovička, avšak najlepšie urobíte, keď ich necháte jesť samé dva, aby ste nikto necítil ako v kliešťach. A až po obede na chvíľu sadnite a porozprávajte sa.

Zakázané slová

Ďalší problém je konverzácie. Je jasné, že rodičia zaujímajú veci ako je to, z akej rodiny daná osoba pochádza, ako sa učia v škole alebo či má nejaké povolania a v prípade, že má, tak či je to povolanie lukratívne a podobne. Ovšem niekedy sa môže stať, že napríklad otázka na rodinu môže byť citlivá, napríklad keď je druhá osoba z adoptívnej rodiny alebo mu jeden z rodičov zomrel, pretože o týchto veciach sa naozaj zle hovorí a môže dôjsť k trápnym situáciám. A preto radšej voľte neutrálne témy, ako je počasie alebo víkend a podobne.

Stretnutie s potencionálnym zaťom či nevestou nie je nič ľahké.