Voľný čas

Na čo sa sústrediť pri výbere dovolenky?

Tohtoročné leto, ako každé, opäť rýchlo ubehlo. Ani vy sa nestačíte čudovať, ako je možné, že ešte len začalo a onedlho končí? Ak chcete aj vy stihnúť dovolenku pri mori, nesmiete váhať s objednávaním letnej dovolenky pri mori. Na čo sa ale sústrediť pri výbere letnej dovolenky?

Lokalita

Ak už ste pobehali takmer všetky dovolenkové destinácie, výber budete mať zúžený. Ak vám ale ešte niektoré dovolenkové destinácie chýbajú a máte chuť spoznávať niečo nové, tak pokojne poďte do toho, ale pozor, lokalitu vyberajte na základe odporúčaní na internete. Ak hľadáte pokojnejšiu lokalitu napríklad v Španielsku, všímajte si, či váš hotel je sústredený bližšie k rušnejšej časti dovolenkového strediska, alebo je na okraji. Ak budete chcieť pokojnejšiu časť najmä kvôli deťom, je zbytočné objednávať hotel v blízkosti rušných ulíc a barov.

Doprava

Čoraz viac ľudí chodieva na dovolenky vlastným autom. Slovenské cestovné kancelárie však nemajú núdzu o zákazníkov. Ak sa teda rozhodnete, že tento rok absolvujete aj vy dovolenku pri mori, zvážte, či sa vám oplatí cestovať niekoľko hodín autom, alebo ísť skôr lietadlom. Dovolenka letecky vyjde drahšie, ale zase má svoje neprehliadnuteľné výhody, pre ktoré ju dovolenkári jednoznačne uprednostňujú.

Na oblečení a obuvi nebude až tak záležať

Či si so sebou vezmete nový pár dámskych lodičiek, alebo radšej uprednostníte viac šľapiek, nie je podstatné. Pri výbere dovolenky sa sústreďujte na to, ako sa tam dopravíte a ktorú lokalitu uprednostníte.