Krása

Starostlivosť o tvár počas chladných ročných období

Výrazné výkyvy teplôt, vietor, ale aj chlad robia problémy každému. Jeseň a zima sú chladné ročné obdobia, kedy naša pokožka trpí najviac. Kým v lete ju trápi najmä silné UV žiarenie, počas jesene a zimy ju potrápi vietor a mráz.

Medzi najviac skúšané časti tela počas týchto chladných období patrí aj tvár. Hlavne ženy v tomto období pociťujú extrémne vysúšanie pokožky, alebo naopak výskyt hnisavého akné.

Ako sa starať o tvár počas chladných ročných období?

Odličovanie a odstraňovanie nečistôt z tváre 

V týchto chladných ročných obdobiach nesmiete podceniť nielen samotnú hydratáciu pokožky, ale aj jej dôkladné odličovanie. Počas jesene a zimy je vysoké riziko tvorenia akné. Upchanie mazových žliaz a výraznejšie zakrývanie nedostatkov pokožky na tvári môže viesť do začarovaného kruhu. Výskyt hnisavých akné môže ženám spôsobovať výrazné problémy. Účinná liečba akné spočíva aj v dôkladnom odstraňovaní nečistôt z tváre a v dôkladnom odličovaní sa.

Používajte kvalitné prípravky na odličovanie, ideálne bio kvality.

Hydratácia tváre

Tvár nezabúdajte ihneď po odlíčení opláchnuť čistou vodou, jemne vysušiť uterákom a následne aplikovať bio organický olej na hydratáciu pokožky. Ak nepoužívate bio organický olej, používajte teda kvalitný krém na tvár vhodný pre váš typ pleti. Uprednostňujte však krémy s prírodnými zložkami, ktoré nedráždia jemnú pokožku tváre.

Pravidelná hydratácia tváre a používanie kvalitných prípravkov dokonca môže prispieť k napnutiu pokožky tváre a vyhnete sa tak vráskam, ktoré sú prirodzenými nepriateľmi snáď každej ženy.

Viaceré ženy sa chcú zbaviť vrások, pričom stačí sa správne starať o pokožku tváre a nezanedbávať hlavne jej hydratáciu.

Vyskúšajte pleťové masky

Ak chcete, aby bola vaša pleť počas týchto chladných ročných období svieža, odporúčame vyskúšať pleťové masky. Teraz sú obchody plné tekvíc. Odporúčame vám preto urobiť si pleťovú masku z týchto typických jesenných „plodov“. Roztlačenou tekvicou môžete bojovať proti vráskam a pleť môžeme dôkladne očistiť.

Ďalej odporúčame robiť masky z mrkvy, jabĺk, ale napríklad aj zo škorice.

 

Zdroj obrázka:

Autor: MillaF / Shutterstock.com