Voľný čas

Tatranskú zimu si môžete užiť, aj keď nelyžujete


Či už ste fanúšikom lyžovania alebo nie, vo Vysokých Tatrách môžete zažiť dobrodružstvo aj tak. Upravené zjazdovky s dokonalými výhľadmi na bielu krajinu si užijú lyžiari. Ostatní si môžu napríklad vyjsť na príjemnú prechádzku či náročnejšiu túru na niektorý zo zasnežených vrcholov, prípadne zažiť niečo úplne iné. Čo teda môžete robiť v tatrách, kým ostatní lyžujú?

Nekonečné chodníky

Aby si aj turisti užili v Tatrách zimnú dovolenku, tak sa vždy vyznačí približne dvadsať kilometrov turistických chodníkov. Tatry ponúkajú aj v zime množstvo turistických cieľov. Vyberte sa napríklad za vodopádmi Studeného potoka, do niektorej z tatranských dolín či pozrieť si snehový Betlehem pri Rainerovej útulni. Alebo sa len tak bezcieľne prechádzať zasneženou krajinou.

(Nielen) detské radosti

A čo tak stať sa na chvíľu dieťaťom? Respektíve, ak máte deti, určite sa nevyhnete klasickým radovánkam, ako je sánkovanie či guľovačka. Z Hrebienka do Starého Smokovca vedie sánkarská dráha s dĺžkou 2,6 km. Alebo si nazujte korčule a zabavte sa na ľade.

led

Ak patríte k nadšeným bežcom, nemusíte prísť počas dovolenky o kondíciu. Overte si sily na zmapovaných bežeckých tratiach. Okrem toho, že potrápite svalstvo, užijete si beh cez krásnu bielu krajinu. V tatranskej prírode sa môžete prejsť aj v polárnom štýle. Sprievodca vás zoberie na túru, pri ktorej budete potrebovať napríklad snežnice. Smelo do toho!

Nezabudnite na ubytovanie

Zimná dovolenka v Tatrách láka mnohých, preto si nezabudnite vybaviť ubytovanie. Tatry skrývajú rôzne druhy ubytovania. Od luxusných hotelov, cez príjemné penzióny, chaty či súkromné apartmány. Keď si vopred zabezpečíte ubytovanie, Tatry vás budú očakávať aj napriek množstvu návštevníkov.