Krása

O vlasy sa treba starať v každom veku

Keď chce byť žena krásna, musí investovať do kvalitnejšej kozmetiky, ktorá jej neuškodí. Každá z nás si časom nájde tú svoju kozmetiku, ktorú používa neustále nezávislé od toho, či na trh prichádzajú nové značky.

Čo sa týka vlasov, vlasovú kozmetiku striedame častejšie. To môže byť vo väčšine prípadov ten najväčší problém. Vlasy vám môžu začať vypadávať, lámať sa a začnú sa vám tvoriť lupiny. A tých sa zbaviť veru nie je ľahké.

Naučíme vás zopár trikov, ktoré môžete využiť v praxi. Uvidíte, že akonáhle ich začnete praktizovať, vypadávanie vlasov ustúpi a čo je lepšie, môžete urýchliť rast svojich vlasov.

„Olejčekovanie“ vlasovej pokožky

Raz za čas – ideálne raz za tri týždne by ste mali poprosiť buď maminu, alebo kamarátku, aby vám za pomoci olivového oleja premastila vlasovú pokožku. Rátajte s tým, že olejček je potrebné nechať pôsobiť, takže odporúčame vám takúto procedúru podstupovať vždy vtedy, keď viete, že už nikam nepôjdete. Olejček vám nepremastí nielen vlasovú pokožku, ale aj samotné vlasy. Nebude to síce vábivý pohľad. Treba to však preglgnúť, pretože práve kombinácia olivového oleja s citrónovou šťavou pomáha hydratovať vlasovú pokožku, ktorú ničia najmä nekvalitné šampóny.

Prirodzené schnutie vlasov

Nikdy, ale naozaj nikdy si vlasy nefénujte. Pre vlasy je fén úplným zabijakom. Vlasy zostávajú krepovité, lámu sa, elektrizujú a čo je horšie – začínajú vypadávať. Ak zrovna nebudete mať kúpený Toppik, ktorý má za úlohu zahusťovať vlasy, umyte si vlasy tak, aby mali možnosť samy prirodzene uschnúť.

O vlasy sa treba starať v každom veku. Doprajte im preto kvalitný šampón, nefénujte ich, zastrihávajte si pravidelne končeky a uvidíte, že aj v pokročilejšom veku bude vaša korunka krásy žiariť.