Kariéra Vzťahy

Aké reči od kolegov v práci vyložene neznášame

Chodíte do práce s ľuďmi, ktorí vás dokážu poriadne nahnevať už len tým, že vôbec prehovorí? Pondelky sú pre každého pracujúceho človeka najhorším dňom. Máte pred sebou celý pracovný týždeň a na víkend už len spomienky.

Poznámky typu no tie teda vyzeráš, cos celý víkend robil? Už sa konečne zapoj do práce, je pondelok, tak pracuj, určite nikomu z nás rozhodne príjemné nie sú. Ďalšia vec, ktorú určite neradi počujete, je to, že ste konečne po víkende oddýchnutí a tak by ste sa mali vydať s chuťou do práce. Vďaka tomu, že ste načerpali nové sily, tak teraz môžete pracovať viac, než v ktorýchkoľvek iných dňoch.

Ďalšia vec, ktorú určite v pondelok nepotrebujete počúvať, je to, ako si kto užil víkend, ako ho prežil nápadito, zatiaľ čo vy ste sedeli doma a nudili ste sa k smrti. Nezaujíma vás to, ako vaši kolegovia parili a ako sa opili do nemoty a koho si pritiahli domu a ráno zase vyprevadili.

Ak ste ale vy tými, ktorí celý víkend preparila, tak nechcete naopak počúvať rady chytrých kolegov za to, že máte kruhy pod očami a vyzeráte nevyspatí. Vás totiž nezaujíma, že majú nudný život, zatiaľ čo vy sa skvele bavíte, pretože ste ešte mladí.

Čo vám od kolegov tiež môže vadiť, je fakt, že si do vás rypná, že je asi nevnímate preto, že ste zamilovaní. Dosť možno majú pravdu, ale nemusia vám to hovoriť. Je to vaša súkromná vec a do práce to nepatrí.

Určite vás tiež nezaujíma povzdych typu, ježiš prečo ten víkend tak rýchlo utiekol? Prečo už je zase pondelok? Už vieš, čo budeš robiť ten ďalší víkend? Bude opäť tak divoký, alebo sa konečne ponesie v pokojnom duchu?

Veľa ľudí do vás rýpe tak, ako by to boli vaši rodičia a to len preto, že s nimi zdieľate jednu kanceláriu a máte rovnakú prácu. Pokojne kolegom oznámte, že je čisto vaša vec to, čo si vo svojich voľných chvíľach robíte.