Móda

Ako nosiť oversize mikinu? Dokonale sa hodí každej žene

Jedným z výraznejších módnych trendov v posledných rokoch sú takzvané oversize strihy. Ide o rôzne druhy oblečenia, ktoré vyzerajú, akoby boli o niečo väčšie. Niet sa čomu diviť, že takéto kúsky sú maximálne pohodlné a zároveň aj veľmi módne.

Nezáleží na vašej postave, oversize mikiny sú zaručene pre vás

Obľúbené u žien sú hlavne oversize dámske mikiny. Takýto strih mikín sa hodí prakticky akejkoľvek postave, keďže dokážu zakryť prípadne nedostatky nositeľky. Samozrejme, dámy s dokonalou postavou zakrývanie nedostatkov riešiť nemusia, ale pre ostatné sú oversize mikiny vďačnými pomocníčkami.

Až priveľmi štíhlym dámam opticky pridajú na váhe a dámam, ktoré bojujú s väčším množstvom tuku na nesprávnych miestach, zase pomôžu zakryť napríklad vyčnievajúce bruško, či v prípade oversize mikín s predĺženým strihom aj širšie boky, či stehná. Oversize mikina by tak mala byť významnou súčasťou šatníka každej ženy.

Oversize mikinu môžete nosiť na množstvo spôsobov

S čím však oversize mikiny nosiť? Ak ju nosíte len doma, kľudne k nej pridajte rovnako pohodlné tepláky ak však chcete v oversize mikine vyzerať dobre aj v spoločnosti, držte sa jednoduchého pravidla: vrchná časť vášho outfitu je voľná a tak by jeho spodná časť mala byť priliehavá.

Oversize mikiny sú preto najvhodnejšie doplniť nejakým kúskom, ktorý zvýrazní vaše nohy. To môžu byť úzke džínsy, či šortky, ale aj puzdrové sukne, či minisukne. Skvelou voľbou sú aj legíny, ktoré môžete kombinovať s oversize mikinou dlhšieho strihu (ak chcete zakryť svoje pozadie). Ak sa obávate, že kvôli oversize mikine budete pôsobiť opticky nižšie a obliekate si ju ako súčasť elegantnejšieho outfitu, môžete k nej zvoliť obuv na podpätkoch a máte po probléme.

Alebo predsa len máte ešte jeden problém? Oversize mikiny vám pripadajú málo ženské? Tak stačí si len vhodne vybrať. Stačí, ak si vyberiete oversize mikinu romantickej pastelovej farby, či ozdobenú ženskými vzormi. Zvodne pôsobia asymetrické oversize mikiny, ktoré odhaľujú jedno rameno. Alebo si jednoducho oblečte predĺženú oversize mikinu namiesto šiat a vystavte na obdiv svoje nohy! Doplniť outift môžete vysokými topánkami, prípadne opaskom, ktorým mikinu previažete v páse.

Zdroj obrázka:

Autor: Look Studio / Shutterstock.com