Móda

Ako si vybrať novú peňaženku?

Jednou z vecí, ktoré nosíme (takmer) neustále pri sebe je peňaženka. Prvoradý je pochopiteľne jej praktický význam, ale určite väčšina z vás sa pri peňaženke pozerá aj na jej vzhľad. Veď štýlová peňaženka môže byť v podstate módnym doplnkom. Ako si však peňaženku správne vybrať?

Na veľkosti záleží

V prvom rade je potrebné sa zamyslieť nad veľkosťou peňaženky. Rozmyslite si preto, čo všetko v nej chcete nosiť, ale aj to, kde ju budete nosiť. Ak preferujete napríklad menšie kabelky, bude musieť byť aj vaša peňaženka menšia, aby sa do kabelky zmestila bez toho, aby bola kabelka úplne plná. V takom prípade možno budete musieť urobiť kompromis v tom, čo všetko v peňaženke budete nosiť (čo v dnešnej elektronickej dobe nie je až tak zložité).

Čo sa veľkosti týka, dáme ešte jeden tip všetkým ženám, ktoré uvažujú nad pánskymi peňaženkami ako nad ideálnym darčekom (napríklad aj na Vianoce). Pre mužov je zväčša tá peňaženka najlepšia, ktorá je najmenšia, keďže peňaženku väčšinou nosia vo vreckách nohavíc (ak teda nepožívajú pánske tašky). Muži radšej zo svojej peňaženky vyhádžu niekoľko nie až tak potrebných vecí ako by mali nosiť veľkú peňaženku.

Dajte si pri výbere záležať, peňaženku predsa používate každý deň

Poďme však naspäť k dámskym peňaženkám. Rozmyslite si aj tvar peňaženky, či má byť orientovaná na šírku, na výšku, alebo či náhodou nechcete štvorcovú, prípadne dokonca okrúhlu peňaženku. A taktiež si vyberte spôsob uzatvárania.

V otázke materiálu by mala byť jednoznačnou voľbou kožená peňaženka dámska. Sú nadčasové, takže vyzerať budú dobre stále a hlavne vám kožená peňaženka vydrží dlhé roky verne slúžiť. Stačí vám len vybrať vhodný farebný odtieň a získate elegantný a praktický doplnok.

Mimochodom, keďže peňaženku používate prakticky denne, kľudne buďte pri výbere naozaj náročná. Peňaženka by vám mala maximálne vyhovovať po všetkých stránkach, obzvlášť ak ju často nemeníte.

Zdroj obrázka:

Autor: kseniya_tretyakova / Shutterstock.com