Móda

Čo si obliecť a obuť v lete na kočíkovanie a na prechádzky s deťmi?

Dámska móda aj tento rok prináša novinky. Riadiť sa všetkými módnymi trendmi nie je ale najsprávnejšie riešenie nielen čo sa týka našej peňaženky, ale aj životného prostredia.

Práve ženy- mamy budú tráviť vonku najviac času. Ak patríte k maminkám, ktoré vyžadujú pohodlie, ale chcete sa cítiť pohodlne pri kočíkovaní a na prechádzkach s deťmi, máme pre vás tipy, čo si obliecť a obuť v lete na tieto vonkajšie aktivity s deťmi.

Dámske tenisky vám zaručia pohodlie

Aj keď vysoké teploty si priam žiadajú dámske šľapky, na trávenie času s deťmi na prechádzkach sa vám budú viac hodiť dámske tenisky. Moderné dámske tenisky zladíte ku všetkému – k letným šatám, ale aj k džínsovým kraťasom a tielkam/tričkám. Dôležité je vyberať si veľkosťou vyhovujúce. Tenisky nesmú byť ani príliš tesné, ale ani príliš veľké.

Pohodlie tenisiek určuje aj materiál, z ktorého sú vyrobené a tvar podrážky. Pri výbere nových dámskych tenisiek na to prihliadajte.

Dámske tričká z kvalitných materiálov

Na kočíkovanie a na prechádzky s deťmi počas leta odporúčame voliť dámske tričká z kvalitných materiálov. Najpríjemnejšia je 100% organická, či klasická bavlna, ale nepohrdnite ani tričkami z modalu, či ľanu. Tieto materiály sú najvhodnejšie do horúcich dní. Nelepia sa na kožu, príjemne chladia a dobre sajú pot. Umelým materiálom sa vyhnite.

Vôbec sa nebojte aj výraznejších farieb. Cez leto je lepšie voliť nielen svetlé prírodné farby, ale aj výraznejšie. Jedinej farbe, ktorej sa treba vyhýbať v lete, je čierna farba.

Dámske tričká môžete kombinovať s džínsovými, či ľanovými kraťasmi. V prípade nie príliš slnečného počasia môžete namiesto kraťasov voliť príjemné vzdušné kulotky.

Ak ale bude príliš horúco, môžete dámske tričká vymeniť za tielká. Opäť však siahajte po svetlejších farbách a príjemných vzdušných materiáloch.

Zdroj obrázka:

Autor: bearmoney / Shutterstock.com